27 січня – скорботна дата.
У цей день Україна разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту ‒ мільйонів єврейських жінок, чоловіків і дітей, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа – близько 1,5 мільйона осіб.
Пройшовши через страхіття Голодомору 1932-1933 років, українці як ніхто інший розуміють біль єврейського народу. Ми вчимося на помилках минулого і кожен із нас робить усе можливе задля того, щоб трагедія Голокосту не повторилася в майбутньому, але, на превеликий жаль маємо сьогодення.
Український народ рішуче засуджує будь-які прояви нетерпимості за національною чи релігійною ознакою.
У День скорботи та пам’яті ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів та згадуємо українців, які всіма способами намагалися їм допомогти, і нерідко платили за це своїм життям. Приєднуємося до загальної печалі й прагнемо співчувати болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Пам’ятаємо, що людське життя – це найвища цінність.
В бібліотеці ім. С. Васильченка для дітей відбулась виховна година до Міжнародного дня пам`яті жертв Голокосту
«Голокост: невідомі віхи історії».
На захід завітали учні восьмих класів школи №139. Виховну годину провела менеджера видавництва «Дух і Літера» Наталія Степанчук. Пані Наталія розповіла учням про тортури які відбувались на той час. Також діти дізнались про дівчинку Анну Франк, про її сім`ю та долю. Найбільше присутніх зацікавили комікси – «Піжмурки зі смертю» і мальована біографія Анни Франк від Дух і Літера і «Щоденник Анни Франк. Графічна адаптація» від Видавництво «Видавництво». На жаль, останніх двох коміксів у бібліотеці нема, але є «Щоденник Анни Франк» у текстовому варіанті та «Піжмурки зі смертю».
Для відвідувачів також розгорнуто книжкову виставку «Факти свідчать»
з метою вшанування пам’яті жертв Голокосту.
Виставка відкрита у старшому відділі бібліотеки до 05.02.2024 р.
На ній представлені книги: «Піжмурки зі смерю», «Пам’ять заради майбутнього», «Друга світова війна та нацистка окупація у спогадах киян», «Бабин Яр», «Бібліотекарка з Аушвіцу» та багато інших, які розповідають про безвихідь та горе, розпач і втрати, смерть і біль також розповіді очевидців.
Більше інформації ви зможете дізнатись завітавши до нашої бібліотеки або звернутись до електроного каталогу ЦБС Шевченківського району м. Києва.
Залиште відгук