Бібліотека ім. М. Костомарова запрошує переглянути віртуальну книжкову виставку
«Не загасити пам’яті вогонь»,
яка присвячена Дню пам’яті та примирення та річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
- Беркгоф, К. Жнива розпачу: Життя і смерть в Україні під нацистською владою / Карел Беркгоф. – Київ : Критика, 2011. – 455 с.
Монографію голандського історика Карела Беркгофа присвячено дослідженню повсякденного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941–1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» – Райхскомісаріяту Україна, який охоплював чималу частину українських теренів.
- Боровик, М. Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян / Микола Боровик, Наталія Дробкова, Тетяна Пастушенко. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 352 с.
Книга унікальна тим, що містить автобіографічні спогади киян, які жили в столиці під час Другої світової війни. 18 історій демонструють, яким було життя під час війни для звичайної людини.
- Громов, А. Жуков. Взлеты, падения и неизвестные страницы жизни великого маршала / Алекс Громов. – Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2013. – 638 с.
Його називають «полководцем, який виграв Другу світову війну» і його ж звинувачують в некомпетентності, жорстокості, зневазі до солдатських життів. Ніхто із вітчизняних воєноначальників не викликав стільки суперечок, як Георгій Жуков…
- Друга світова. Непридумані історії : (не) наша, жива, інша / укл. В. Кіпіані. – Харків : Віват, 2018. – 302 с.
Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.
- Карамаш, С. Бабин Яр у трагічних подіях 1941-1943 років. Історія і сучасність (історико-архівне дослідження) / С. Карамаш. – Київ. – 2014. –255 с.
Ця робота автора примножує новітнє історичне бачення трагедії Бабиного Яру з позицій сьогодення, яку забути не можна.
- Київ 1941-1943 : Фотоальбом. – Київ : Кий, 2000. – 265 с.
- Кор Pooс. «Рожденные страдать»? – Винница: Глобус-Прес, 2011 – 204 с.
Книга розповідає про трагічну історію єврейської общини, яка проживала в 1941-1944 рр. в районах Східної Європи.
- Левитас, И. Праведники Бабьего Яра./ И. Левитас. –Киев. – Еврейский совет Украины, 2001. – 256 с.
У роки Другої світової війни багато людей, незважаючи на смертельну небезпеку для їхнього життя, врятували тисячі принижених та переслідуваних громадян своєї країни – євреїв, яких нацисти прирекли на смерть тільки за національну приналежність. Таких людей назвали Праведниками. Цього звання удостоєні 2515 громадян України. В нашій країні немає області чи міста, де б не жили такі люди. Про них і розповідає наша книжка. До переліку Праведників додані імена людей, які отримали це звання після 2008 року.
- Литвин, В. Україна в Другій світовій війні (1939-1945) / Володимир Литвин. – Київ : Лі-Терра, 2004. – 464 с.
Ця книга продовжує серію видань, які присвячені найскладнішим періодам вітчизняної історії.
- Малаков, Д. В. Долі киян(1941-1943) / Дмитро Малаков. – Харків : Фоліо. 2017. – 287 с.
Книжка краєзнавця і дослідника Дмитра Малакова розповідає про долі киян у роки нацистської окупації Києва, а також після визволення столиці України, рідного міста автора. Особливу увагу приділено подіям, що замовчувалися або навіть перекручувалися радянською владою. У своїх розвідках автор спирається як на архівні, так і на сімейні документи; наукові публікації та спогади учасників тодішніх подій.
- Малаков, Д. Ніби й не було війни… / Дмитро Малаков. – Київ : Грані-Т, 2009, – 112 с.
Дмитро Малаков пояснює, коментує, тлумачить не лише сторінки архівної знахідки, – читач має змогу вдивитися в обличчя людей на старих світлинах, розглянути краєвиди й будинки Києва, якого вже немає. Ця унікальна книжка без ідеологічних кліше й педальованої риторики змінює уявлення про столицю України часів окупації, про стосунки людей, які пережили той час і ті обставини.
- Плохій, С. Ялта. Ціна миру / Сергій Плохій. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 413 с.
Чи дійсно західні лідери могли змінити в Ялті хід історії? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей. Сергій Плохій не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні.
- Посівнич, М. Степан Бандера / Микола Посівнич. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 255 с.
Степан Бандера. Хто він? Герой? Зрадник? Символ? Дискусії навколо цієї яскравої та суперечливої особистості не вщухатимуть ще довго. Базуючись на архівних документах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життєпис лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою він був людиною.
- Черчіль, В. Спогади про другу світову війну. Том ІІ / Вінстон Черчіль. – Київ : Видавництво Жупанського, 2018. – 552 с.
Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму Другої світової війни, яка охопила майже увесь світ. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації…
Всі представлені книги є у фонді нашої бібліотеки.
Більше книг за цією темою ви можете знайти, скориставшись електронними каталогами ЦБС Шевченківського району м. Києва http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog-2/ та ПБ ім. Лесі Українки http://ecatalog.kiev.ua/F?RN=583424639
Залиште відгук