ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Віртуальна книжкова виставка «Не загасити пам’яті вогонь»

Бібліотека ім. М. Костомарова запрошує переглянути віртуальну книжкову виставку

«Не загасити пам’яті вогонь»,

яка присвячена Дню пам’яті та примирення та річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  1. Беркгоф, К. Жнива розпачу: Життя і смерть в Україні під нацистською владою / Карел Беркгоф. – Київ : Критика, 2011. – 455 с.

Монографію голандського історика Карела Беркгофа присвячено дослідженню повсякденного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941–1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» – Райхскомісаріяту Україна, який охоплював чималу частину українських теренів.

  1. Боровик, М. Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян / Микола Боровик, Наталія Дробкова, Тетяна Пастушенко. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 352 с.

Книга унікальна тим, що містить автобіографічні спогади киян, які жили в столиці під час Другої світової війни. 18 історій демонструють, яким було життя під час війни для звичайної людини.

  1. Громов, А. Жуков. Взлеты, падения и неизвестные страницы жизни великого маршала / Алекс Громов. – Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2013. – 638 с.

Його називають «полководцем, який виграв Другу світову війну» і його ж звинувачують в некомпетентності, жорстокості, зневазі до солдатських життів. Ніхто із вітчизняних воєноначальників не викликав стільки суперечок, як Георгій Жуков…

  1. Друга світова. Непридумані історії : (не) наша, жива, інша / укл. В. Кіпіані. – Харків : Віват, 2018. – 302 с.

Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.

  1. Карамаш, С. Бабин Яр у трагічних подіях 1941-1943 років. Історія і сучасність (історико-архівне дослідження) / С. Карамаш. – Київ. – 2014. –255 с.

Ця робота автора примножує новітнє історичне бачення трагедії Бабиного Яру з позицій сьогодення, яку забути не можна.

  1. Київ 1941-1943 : Фотоальбом. – Київ : Кий, 2000. – 265 с.
  2. Кор Pooс. «Рожденные страдать»? Винница: Глобус-Прес, 2011 204 с.

Книга розповідає про трагічну історію єврейської общини, яка проживала в 1941-1944 рр. в районах Східної Європи.

  1. Левитас, И. Праведники Бабьего Яра./ И. Левитас. –Киев. – Еврейский совет Украины, 2001. – 256 с.

У роки Другої світової війни багато людей, незважаючи на смертельну небезпеку для їхнього життя, врятували тисячі принижених та переслідуваних громадян своєї країни – євреїв, яких нацисти прирекли на смерть тільки за національну приналежність. Таких людей назвали Праведниками. Цього звання удостоєні 2515 громадян України. В нашій країні немає області чи міста, де б не жили такі люди. Про них і розповідає наша книжка. До переліку Праведників додані імена людей, які отримали це звання після 2008 року.

  1. Литвин, В. Україна в Другій світовій війні (1939-1945) / Володимир Литвин. – Київ : Лі-Терра, 2004. – 464 с.

Ця книга продовжує серію видань, які присвячені найскладнішим періодам вітчизняної історії.

  1. Малаков, Д. В. Долі киян(1941-1943) / Дмитро Малаков. – Харків : Фоліо. 2017. – 287 с.

Книжка краєзнавця і дослідника Дмитра Малакова розповідає про долі киян у роки нацистської окупації Києва, а також після визволення столиці України, рідного міста автора. Особливу увагу приділено подіям, що замовчувалися або навіть перекручувалися радянською владою. У своїх розвідках автор спирається як на архівні, так і на сімейні документи; наукові публікації та спогади учасників тодішніх подій.

  1. Малаков, Д. Ніби й не було війни… / Дмитро Малаков. – Київ : Грані-Т, 2009, – 112 с.

Дмитро Малаков пояснює, коментує, тлумачить не лише сторінки архівної знахідки, – читач має змогу вдивитися в обличчя людей на старих світлинах, розглянути краєвиди й будинки Києва, якого вже немає. Ця унікальна книжка без ідеологічних кліше й педальованої риторики змінює уявлення про столицю України часів окупації, про стосунки людей, які пережили той час і ті обставини.

  1. Плохій, С. Ялта. Ціна миру / Сергій Плохій. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 413 с.

Чи дійсно західні лідери могли змінити в Ялті хід історії? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей. Сергій Плохій не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні.

  1. Посівнич, М. Степан Бандера / Микола Посівнич. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 255 с.

Степан Бандера. Хто він? Герой? Зрадник? Символ? Дискусії навколо цієї яскравої та суперечливої особистості не вщухатимуть ще довго. Базуючись на архівних документах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життєпис лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою він був людиною.

  1. Черчіль, В. Спогади про другу світову війну. Том ІІ / Вінстон Черчіль. – Київ : Видавництво Жупанського, 2018. – 552 с.

Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму Другої світової війни, яка охопила майже увесь світ. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації…

Всі представлені книги є у фонді нашої бібліотеки.

Більше книг за цією темою ви можете знайти, скориставшись електронними каталогами ЦБС Шевченківського району м. Києва http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog-2/ та ПБ ім. Лесі Українки http://ecatalog.kiev.ua/F?RN=583424639

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*