ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
English EN Polish PL Russian RU Ukrainian UK
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Онлайн-презентація книжкової виставки «Співець українського степу» / До 85-річчя від дня народження Б. М. Мозолевського (1936-1983)/

Коли і я за караваном
Піду, згорнувши днів сувій,
Я скіфським золотом курганним
Залишусь в пам’яті твоїй.

Не зви мене, не бий на сполох,
Не витрачай себе в журбі.
Можливо, інший археолог
В житті зустрінеться тобі.

Він сум в очах твоїх розтопить,
І ти промовиш тихо: «Мій!..»
Не дозволяй йому розкопок
В душі і пам’яті твоїй…

                              Борис Мозолевський

Сьогодні виповнюється 85 років від дня народження видатного українського історика, археолога, поета і публіциста Бориса Мозолевського.

У Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника відбулася онлайн-презентація книжкової виставки «Співець українського степу», присвяченої вченому.

Скільки ж епітетів можна підібрати до особистості Бориса Мозолевського – співець українського степу, провідник між двома світами, останній романтик Скіфії!
Доля щедро обдарувала цю неповторну людину талантами, а сама земля зростила його вільним і мужнім серед безмежних українських степів з незчисленними загадковими курганами. Скіфський дух і тонкі почуття поета-романтика послужили розкриттю незвіданих скарбниць нашої історії. З ім’ям Бориса Мозолевського пов’язаніархеологічні дослідження  Чортомлика, Хоминої, Денисової, Завадських, Реп’яхуватої, Товстої, Жовтокам’янської, Бабиної, Водяної, Соболевої могил та інших курганів. Це була «епоха Мозолевського» у вітчизняному скіфознавстві. Важливо відзначити, що дві третини скіфського золота, яке зберігається зараз у Музеї історичних коштовностей України, – це його знахідки.

Шановні друзі!

З літературою, представленою  на онлайн-презентації книжкової виставки «Співець українського степу», ви можете ознайомитись більш детально, завітавши до нашої бібліотеки, що на Прорізній,15 та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog/ або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» http://ecatalog.kiev.ua/F?RN=41184004

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*