ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ЛАСТІВКА З ВЕСНОЮ…

Бібліотека ім. М. Костомарова пропонує дізнатись цікаві факти про символ весни – ластівку та зробити власноруч ластівку-оберіг, який можна використати і як іграшку, і як частину костюму, і навіть як підвіску чи мобіль.

Незалежні від нас обставини змушують проводити більшу частину часу вдома. І весна мимоволі проходить повз нас. Але, незважаючи на це, за вікном розквітає природа, буяють молодим листям дерева, народжується нове життя.

Кожної весни ми зустрічалися з нашими юними друзями – вихованцями дитячих садків та школярами: розглядали, досліджували, дізнавалися цікаве про якесь начебто знайоме природне явище, але яке обов’язково виявлялося в чомусь  незвіданим і несподіваним. Підтримуючи цю традицію, сьогодні ми теж хочемо згадати про пташку, яка вважається символом весни і яку ми знаємо з дитинства – про ластівку. Але чи справді ми знаємо її?

Ластівок можна зустріти по всій земній кулі, за винятком Антарктиди і Австралії. Їх налічують 79 видів. В нашій країні проживають міські та сільські ластівки (перелітні). Мешканці ж теплих країв  ведуть осілий спосіб життя. 95% свого часу ластівка проводить в польоті і навіть своїх пташенят  годує в повітрі. Ластівки на льоту не тільки їдять, але і п’ють, знижуючись до водойми і захоплюючи дзьобом воду і навіть сплять.

В польоті ластівка  здатна розвинути швидкість до 120 км/ч. У неї дуже гарний зір — вона прекрасно бачить на віддаленій відстані крихітну комаху, переслідує її, орієнтуючись тільки поглядом.  Ці птахи харчуються виключно комахами. Людині ластівки приносять велику користь, винищуючи комарів і мух, яких не їдять інші птахи.

Перелітні ластівки двічі на рік здійснюють тривалий переліт з місць проживання до зимівок і назад. Цей процес небезпечний і складний. Дуже часто на шляху через  погані погодні умови ластівки гинуть цілими зграями.

У багатьох народів світу цих малих пташок поважали і цінували. І в Україні завжди любили ластівок. Для нас вони стали символом весни. Ці пташки з глибокої давнини звикли до людини і до її будинку. Прихильність ластівки до людського дому віддала їй нашу любов. Люди складали про них казки, легенди, пісні, вірші.

Як зробити ластівку

Хто не знає прислів’я:

  • ластівка весну починає, а осінь накликає
  • ранні ластівки — щасливий рік
  • де ластівка не літає, а на весну додому прилітає.

 

А народні прикмети сходяться в одному – ця пташка не може принести шкоди господарям будинку.

  • Ранні ластівки – врожайний рік
  • ластівка прилетіла – скоро грім загримить
  • ластівки високо літають – на суху погоду, низько – до дощу
  • ластівка звила гніздо в сараї – господарі цього року не збідніють.

І ми впевнені, що навіть іграшкова, зроблена своїми руками ластівка принесе не тільки гарний настрій, а й удачу у вашу оселю. Тому пропонуємо батькам разом зі своїми дітлахами виділити зовсім небагато часу та створити оберіг, який можна використати і як іграшку, і як частину костюму, і навіть як підвіску чи мобіль. Удачі Вам!

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*