ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Книжкова виставка «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» в бібліотеці ім. А. Міцкевича

«Народе України!
Твоєю силою,  волею, словом стала на Землі українській
вільна  Народня Республіка.  Справдилась колишня давня
мрія батьків твоїх, – борців за вольности і права трудящих.»
                                                                     /IV Універсал  Української Центральної Ради/

В історії Української революції 1917–1921 рр. й історії України XX ст.  загалом є надзвичайно важливі події. Однією із них є Акт Злуки (об’єднання) Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
22 січня 1919 року, в першу річницю проголошення незалежності УНР, на Софійській площі в Києві відбулися урочисті збори, де проголосили Універсал Директорії Української Народної Республіки про злуку із Західноукраїнською Народною Республікою.  В «Універсалі соборності» відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності.

З цієї нагоди в бібліотеці ім. А. Міцкевича розгорнуто книжкову виставку

«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг🇺🇦».

Підбірка книжок, що представлена на виставці, знайомить читачів бібліотеки з історичним минулим українського народу, етапами українського державотворення, подіями та діячами Української революції 1917–1921 рр.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*