ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Історичний екскурс «Педагогічна скарбниця Софії Русової» в бібліотеці ім. М. Костомарова

У бібліотеці ім. М. Костомарова відбувся історичний екскурс за участю постійного ведучого

кандидата історичних наук Володимира Панченко.

Слухачі цього разу дізналися про українську громадську, культурно-освітню діячку, педагога, одну із організаторів українського жіночого руху – Софію Русову.

У минулому столітті Україна мала своєрідну ікону просвітництва та культурного руху – Софію Федорівну Русову (1856-1940). Вона була не лише визнаним вченим-педагогом, а й істориком, етнографом, мистецтвознавцем та літературним критиком. Завдяки своїм талантам і невтомній праці, вона стала помітною фігурою як в Україні, так і за кордоном. Її внесок у розвиток української культури та освіти надзвичайно важливий для нащадків.
Необхідно зазначити, що понад 70 років спадщина Софії Русової була прихована у спецсховищах з клеймом «буржуазна націоналістка». Лише з оголошенням незалежності України її творчість стала предметом наукового дослідження. Це різноманітна педагогічно-просвітницька діяльність видатного педагога, визначного громадського діяча, літературного критика, мемуариста та людини з широким світоглядом. Проте головне – вона була палкою патріоткою України, чия доля стала прикладом безмежної служби українському народові. Її життя і діяльність відображають найвищі ідеали служіння, прагнення до волі та зміцнення державності, національної освіти та виховання.

BIBLIO-NIVKI

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*