ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Герої в пошуках сенсу буття» в бібліотеці ім. Т. Шевченка для дорослих /До 150-річчя від дня народження англійського драматурга Вільяма Сомерсета Моема

До 150-річчя від дня народження англійського драматурга Вільяма Сомерсета Моема (1874-1965) в бібліотеці ім. Т. Шевченка для дорослих

розділ «Герої в пошуках сенсу буття» книжкової виставки «Портал в Європу» присвячено письменнику.

 

Серед моря літературного багатства Великої Британії, що належить людству, є місце творчій спадщині Вільяма Сомерсета Моема, 150-річчя від дня народження якого відзначалося цими днями.
Постать Моема як письменника, так і особистості, досить часто виглядає суперечливою. Так, він – популярний романіст, автор блискучих оповідань, майстер психологічної драми, хоча сам себе не вважав письменником першорядним.
По-різному вбачається і художня цінність творів письменника. Для одних, Моем – автор творів для невибагливого читача, а для інших, він – автор помітних творів у літературі новітнього часу.
До цеху англійських письменників увійшов 1897 року після публікації роману «Лізі з Ламбета».
Та незабаром молодий автор проявив інтерес до написання драматургічних творів. 1904 року з друку вийшла його світська комедія «Леді Фредерік», яка від часу постановки 1907 року протрималася з аншлагами цілий рік. Знаменним для драматурга Моема був і наступний рік, адже на чотирьох лондонських театральних сценах одночасно ставилися його чотири різні п’єси.
Цікавий факт із тогочасного театрального життя столиці Великої Британії. Так ось! На одній із карикатур був зображений великий англійський драматург світового рівня Вільям Шекспір спантеличеним такою кількістю театральних афіш про спектаклі п’єс від Моема.
Узагалі, протягом 30-ти років (1903-1933) світло рамп побачили 23 п’єси В. С. Моема, серед яких найкращими вважають драму «За заслуги» та гротескну комедію «Шеппі».
Так, п’єси Моема стали частиною англійської драматургії 20-го століття, у яких її герої шукали сенс власного буття.
І наостанок. Загадковою сторінкою життя письменника була робота на розвідку Великої Британії. До речі, саме Моем як розвідник був направлений влітку й восени 1917 року до революційного Петрограду з місією військової підтримки Тимчасового уряду Керенського у боротьбі проти захоплення влади більшовиками.

Усіх охочих ближче познайомитися з життям і творчістю ювіляра запрошуємо відвідати бібліотеку ім. Т. Шевченка для дорослих.

 

#ПорталВЄвропу
#БібліотекаімТШевченкаДляДорослих

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*