ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Київський вуличний арт

Шановні добродії, до вашої уваги бібліографічний путівник 

«ЗАСТИГЛА ОРИГІНАЛЬНІСТЬ: КИЇВСЬКА МІСЬКА СКУЛЬПТУРА» 

Далі, натискаючи на назви розділів і йдучи за посиланнями, Ви можете передивитись його частинами:

 Костянтин Скритуцький (натисніть);

 Екологічні скульптури (натисніть);

 Володимир Білоконь (натисніть);

 Лабораторія яскравих ідей (натисніть);

Що ще цікавого? (натисніть)

Нижче пропонуємо Вам стислу  Інтернет-версію

Подорожуючи будь-яким містом, більшість туристів пересувається находженими стежками, дбайливо прокресленими в путівниках. Городяни ж, загубившись у трикутнику «дім – робота – дім», нечасто зауважують зміни у рідному місті…
Особливою, але не позначеною у більшості путівників, окрасою будь-якого урбанізованого простору є так званий «вуличний арт» – міська скульптура, яка загалом нічого не означає, однак надає йому особливого шарму і вишуканості. Останнім часом у Києві  (здебільшого в центральних районах, зокрема й у Шевченківському) з’являється все більше незвичних «пам’ятників»… Вони далеко не перші й, безумовно, не останні в когорті оригінальних веселих, кумедних чи просто приємних для ока скульптурних форм, які не несуть якогось особливого ідеологічного навантаження, не покликані нагадувати людям про трагічні чи героїчні сторінки минулого, не увіковічнюють видатних персон, а просто вивільняють приємні емоції, створюють добрий настрій, викликають усмішку, як мовиться – милують око, загалом повертають нам здатність споглядати, розмірковувати, абстрагуючись від щоденної заклопотаності.
Хоча за визнанням одного з авторів київських проектів – Володимира Білоконя, деякі з них (скульптур) – соціальний еко-проект, який закликає привернути увагу кожного до проблем скорочення зелених зон у столиці, надмірного забруднення навколишнього середовища, особливо центральної частини міста.

Запрошуємо Вас роздивитися, не виключено, що вони зовсім поруч!

Костянтин Скритуцький  – робить наше місто красивим…

Не обов’язково спеціально будь-куди їхати, щоб побачити роботи скульптора Костянтина Скритуцького. Можна просто прогулятися центром міста.
«Їжачок в тумані», «Виделковий Кіт», «Дерев’яна балерина» – його рук справа. За реалізацію ідеї перетворення старих дерев у витвори мистецтва Скритуцький взявся, пригадавши все, чого  навчався у Київському індустріальному технікумі на факультеті технології кераміки і в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури на відділенні скульптури.
Перші котики  з’явилися в Золотоворітському сквері: першим – липовий, потім котик із 600 виделок, до них  приєднався бронзовий кіт Пантюша, автором  якого став Богдан Мазур. Так з’явилася ідея проекту «100 котів». Потім була масштабна робота на Пейзажній алеї. Поступово майстер почав розширювати поле своєї діяльності: «Я перестав розуміти скульптуру саму по собі, не прив’язуючи її до одного місця. На мою думку важливо, щоб виникала уява, що вона стоїть там, де ти її розмістив з прадавніх часів» –  вважає скульптор.
«Виделковий Кіт» заліз на дерево у Золотоворітському сквері

«Кіт Пантелеймон» гуляє на розі вулиць  Ярославів Вал і Лисенка (скульптор Богдан Мазур)

 

 

 

«Летюча Корова» приземлилася на вул. О.Гончара, 47. А під нею… – варто уважно роздивитися і можливо скористатися, адже існує прикмета: хто в таку купу вступить – незабаром отримає купу грошей.

12 квітня 2010 року на вулицю О. Гончара, 30 прилетіли  «Тигробджоли».

Символ цього року скульптор зробив незвичайним, схожим на бджіл з крильцями і шістьма лапами.

 

«Гуртожиток білих ворон» достроково побудували на вулиці Олеся Гончара, 30

«Їжачок в тумані» блукає на розі Золотоворотської і Рейтарської. У мішечку лежать кілька копійок, перехожі Їжаку залишають подарунки.

 

 

 

На бруківці Рильського провулку до перехожих простягає свої довгі дерев’яні вуха кумедний «Віслючок» із возиком квітів.

Тендітна рудоволоса «Балерина» на хвилинку зупинилася на розі Стрітенської та Стрілецької.

 

 

 

На радість київській малечі у парку на Пейзажній алеї оселилися скульптури чудернацьких звірят: фонтан з химерою, мозаїчне слоненя, квітневий заєць, сіамські зебри, 30-метрова кицька-стоніжка Нічка й інші фантастичні істоти, а ще ліхтарі на сонячних батареях і 29 дзвоників.

Володимир Білоконь – залізних справ майстер  «не творить, а витворяє» і знає як помітити й втілити історії, що їх приховує Київ…«Закохані ліхтарики», «Цвяшкова Кульбаба», «Рогатка і Равлик» – це все його ідеї, що «не іржавіють». Вони запрошують оточуючих звернути увагу на тривіяльні речі, які  за певних обставин роблять життя яскравим і радісним.

«Закохані ліхтарики» тримають одне одного в обіймах на Майдані Незалежності, а поряд є місце для закоханих людей…

 

А ці – «мажори-тусовщики» в ТЦ «Шулявка»

 

Цей орієнтир безпомилково доведе киянина до філіжанки запашної кави у провулку Шевченка, 3

 

Неподалік на Майдані Незалежності на дереві ростуть стільці: на тих, що вже дозріли можна відпочити, але нести плоди додому – не можна, бо вони належать всім…

«Прихована краса» на Городецького  милує око всіх перехожих, але знімати її теж не варто…

 

«Березневий кіт» злякався свого двійника у дзеркальній вітрині на Бесарабській площі, авжеж, такий красень-конкурент

 

«Льодяники» на Бесарабській площі: півник і білочка , які гуляють по Києву. Білочка, як і всі дівчата, роздивляється своє віддзеркалення у скляних дверях, а півник щось обмірковує…

В Києві існує напрямок вуличного мистецтва, від якого вже не можна відмахнутися, це граффіті:

стріт-арт має стимулювати, розштурхувати глядача, не дати йому заснути на ходу. При тому графіка передає певний енергетичний заряд. Так чи інакше, за граффіті завжди стоїть якась емоція, іронічний підхід і оригінальність виконання, він надає новий подих сірим будівлям столиці.

Нерухома рухомість: Якщо пригадати рядки славнозвісних Ільфа і Петрова, ці пам’ятники встановлено на честь найзаклятішого ворога пішоходів – на честь автотранспорту…Пам’ятник Конному трамваю  на вул. Корольова (вагончик-конка возив киян  від Думської (Європейської) до Львівської площі).

Підготували Божко М., Федоткіна Ю. (10.2010р.)

  НЕЗАБАРОМ ОЧІКУЙТЕ ПУБЛІКАЦІЇ ПРО ПЕРЛИНИ«СТРІТ-АРТУ” В УКРАЇНІ І СВІТІ

Корисні посилання:

  1. co-working.in.ua   –   Історія Києва
  2. kiev-book.narod.ru   –   Фото–словник «Київ»
  3.  skritucky.com    –   Сайт Костянтина Скритуцького
  4.  belokon.com   –   Сайт Володимира Білоконя
  5.  nashkiev.ua   –   Інтернет–журнал про Київ
  6.  serg-klymenko.narod.ru   –   Історія, архітектура, пам’ятники Києва
  7.  lik-kiev.org.ua   –   Благодійний фонд «Київська ландшафтна ініціатива»
  8. 8. graffiti.org.ua   –   Українське граффіті
  9.  geoclub-ua.blogspot.com   –   Самодіяльний туризм в Україні – тур-проект Романа Корнилюка
  10.  excurs.kyiv.org   –   Громадська неприбуткова організація «Ліга екскурсоводів міста Києва»
  11.  mykiev.info   –   Сайт про Київ для киян та туристів:  музеї, пам’ятники, архітектура, парки, мости, райони і вулиці Києва.
  12.  eidosfund.org  –   Проект «Місто – територія мистецтва» представляє серію скульптурних об’єктів в публічному просторі Києва.
  13.  5030.com.ua   –  Онлайн–журнал «Киевляныч»: фішки міста, прикольні музеї, міська субкультура.
  14.  kievjournal.com   –   Неофіційний міський сайт Києва: старі фото, тексти про Київ, таблиця основних відомостей про місто, карта цікавих місць України.
  15.  interesniy.kiev.ua   –   Захоплюючий Київ: його історія, визначні місця та пам’ятки, дивовижності, химерності й цікавинки, відомі и невідомі місця, дахи, склепи та підземелля. Київські фішки. Історія будинків, пам’ятників, відомі кияни. Крім того регулярні незвичайні екскурсії та вилазки.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*