Благодатна й щедра на таланти наша рідна Батьківщина, зігріта лагідним сонцем, заколисана буйними вітрами.
Про один з яскравих талантів України, про автора міфологічного напряму в українській літературі, якому судилося довге і плідне життя,
хоч лиха доля не раз стояла в нього за плечима;
про улюбленого батька розповідала учням Київська гімназія 154 дочка Сергія Плачинди –
відома журналістка Galya Plachynda (Галя Плачинда).
Життя Сергія Петровича було схоже на гостросюжетний фільм, мало хто знає, що саме він першим порушив табу на згадку про Голодомор 1933–го. Йому судилося пережити і голод 33-го та 47-го років, і натуралізм війни, і агонію сталінізму, і хрущовську відлигу, і брежнєвський «розквіт», був активним учасником (і натхненником) національного відродження початку 90-х.
Творчий здобуток Сергія Плачинди багато років бентежить розуми небайдужих читачів та фахівців з історичних наук. А серед широкого загалу Сергій Плачинда був передусім автором творів, які порушували проблему української ідентичності, згадували про замовчуваних тоді героїв українського духу (Івана Сірка, Галшку Гулевичівну). Вони, як і пізніший «Словник української міфології», зверталися до чогось справдешнього й сокровенного в українській душі. «Неопалима купина», «Київські фрески», «Україна в небезпеці», «Козаки у Дюнкерку», «Лебедія. Коли і як виникла Україна», «Як українські міфи по світу розійшлися» утворили справжню концепцію давньоукраїнської історії!
Галина не тільки ділилася спогадами про творчий шлях батька в українському красному письменстві, а й говорила з учнями про злободенні теми сучасності. Особливо зацікавила юнаків діяльність проекту Всеукраїнський ветеранський форум «Коло побратимів», співорганізаторкою якого є Галина Плачинда.
Учні гучними оплесками дякували Галині Плачинді за цікаву і змістовну бесіду.
А Бібліотека висловлює безмежну вдячність Галині за подарований стосик книжок Сергія Плачинди!
Залиште відгук