ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Зустрічаємо свято Пурім

З осені минулого року в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана стало традицією відзначати великі єврейські свята в колі наукової й творчої інтелігенції – разом з членами Київського товариства «Б’най Брит». Чергове таке святкування відбулося 11 березня та було присвячене найвеселішому святу – Пуріму.

Про історію і традицію свята розповів присутнім голова київського «Б’най Бриту», професор-історик Фелікс Левітас. У часи давнього царя Ахашвероша знайшовся негідник Аман, якому дуже не подобались євреї, тож він звів на них наклеп царю. Але завдяки праведнику Мордехаю та його донці – дружині Ахашвероша цариці Естер – було відновлено справедливість, а наклепника було страчено. З того часу існують пурімські закони-заповіді: читання Мегілат (списку) Естер – розповіді про саме чудо порятунку; традиція святкової трапези; заповідь мішлоах-манот – обмін хоч з однією людиною двома видами якогось частування; подарунки бідноті, не менш як двом євреям, будь чого – грошей, частування, інших речей, яким людина буде рада. На честь чуда, напередодні свята Пурім іудеї також дотримуються трауру і посту, який має назву «Піст Естер».

На превеликий жаль історія складається так, що «амани» існували і в більш пізні часи. Про такі історії від давніх часів, про проблеми антисемітизму в сучасному світі, зокрема, в Україні, розповіли член «Б’най Бриту» Олександр Найман і наш гість з Ізраїлю, академік Йосип Шварцман.

І все ж не звикли євреї весь час про погане думати. Та й свято передбачає обов’язкові веселощі, карнавальні костюми – і це все в нас було. А ще наші мудрі кажуть, що й чарочку можна в цей день хильнути, да так, «щоб не відрізнити негідника Амана від праведника Мордехая». Але це вже не в бібліотеці, а вдома чи у гостях, з друзями, у веселій компанії – за перемогу над усіма «аманами» світу!

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*