ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Жива душа народна, жива, неподоланна!

П’ятнадцять років тому за ініціативи студентів Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича в Україні з’явилося нове свято, що відзначається щороку у третій четвер травня, – Всесвітній день вишиванки. Ідея проста: заохотити наших співгромадян доторкнутися до культурних цінностей своїх пращурів та сприяти популяризації традицій українського народу по всьому світу.

          Назустріч святу вишиванки 16 травня бібліотекою ім. Ошера Шварцмана було проведено прямий ефір –

творчу зустріч з елементами виставки з двома чарівними жінками – Тамарою і Ольгою Угнівенко.

Їх зусиллями в цій мальовничій частині Київщини наразі працюють і набувають все більшої популярності в Україні два етнографічні музеї: Музей «Українського костюму та української писанки» в смт Немішаєве та Краєзнавчий музей Бородянщини. Ось про ці осередки української культури, про деякі аспекти з історії вишиванки в різних регіонах нашої країни, а також про сучасний український костюм та розписи в етнічному стилі й пішла мова під час ефіру. Розповіді супроводжувались короткими відеофільмами, де лунали пісні написані на вірші пані Ольги та виконані нею.

          Вишиванка в єврейській бібліотеці… Нічого дивного, адже українці та євреї мешкали на цих землях поруч десятками століть, тож традиції, звичаї тісно переплелися. Чергове підтвердження цьому ми отримали лише за годину до початку онлайну. Читач бібліотеки, професор, переселенець з Луганщини приніс фото свого батька, який загинув, захищаючи майбутнє своїх дітей, під час Другої світової: єврей Давид Аптекар сидить за столом у темній стилізованій вишиванці – у Луганську, на початку 30-х років минулого століття! Тут доречно згадати, саме в цей день, 16 травня 2021 року в Україні відзначали День пам’яті жертв політичних репресій. Чи не символічний такий збіг, розповідати про українську культуру і традицію, в день пам’яті тих, хто загинув, зокрема, за намагання зберегти свою культурну ідентичність?

          У ефірі взяла участь і давній друг родини Угнівенків, наша добра знайома і ведуча багатьох бібліотечних заходів, заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай, в чиєму виконанні пролунала чудова українська пісня, також написана на слова Ольги Угнівенко. А ще наші гості привезли із собою невеличку колекцію експонатів, серед яких декілька жіночих костюмів біль ніж столітньої давнини.

          Тим, хто читає ці рядки, бібліотека ім. Ошера Шварцмана бажає шанувати своє минуле, традиції своїх предків та пропонує подивитись саму зустріч хоча б у запису!

#lechaim

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*