У бібліотеці №122 для дітей на засіданні літературного Клубу «Книголюби» Тиждень дитячого читання розпочався
з читання та обговорення книги Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
Ця книга входить в список 200 найкращих книг світу за версією BBC, перекладена більш ніж на 300 мов та має понад 140 мільйонів проданих копій. І це не просто так, адже вона навчає бачити красу людської душі, слухати своє серце і розуміти, що в житті має справжню цінність.
«Маленький принц» – справжній шедевр видатного французького письменника, поета й мислителя, пілота і вченого, конструктора й винахідника, людини-легенди Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944), якого один із його вчителів назвав «воістину універсальним талантом».
«Маленький принц» – найпопулярніший, найцитованіший твір. Це історія мандрів маленького хлопчика-принца, яка досі захоплює та надихає багатьох дітей і навіть дорослих. Написана незадовго до трагічної смерті автора. Книгу про маленького принца можна назвати таким собі хамелеоном. У різний час та вік читача вона сприймається по-своєму. Але завжди по-різному.
Дітлахи знаходять у цій історії фантастичну оповідь-казку про пригоди малого хлопчика. У нього є своя планета, а на ній є троянда, про яку герой піклується. Є тут і насіння баобабів, які можуть знищити планету за один день, якщо їх вчасно не прополоти. А ще мандри новими планетами, знайомства з різноманітними жителями тих планет та ще багато-багато різних пригод. Погодьтеся, такий сюжет зацікавить будь-яку дитину.
Дорослим же Антуан де Сент-Екзюпері та його «Маленький принц» відкриваються в абсолютно протилежному світлі. Тепер це вже філософська та напрочуд алегорична оповідь про наше існування. Місце та значення у житті дружби, любові, доброти, турботи, поганих звичок, емоцій. Кожна планета перетворюється на певний життєвий аспект чи фрейм, з яким ми стикаємося ледь не щодня. Ось така от казка-хамелеон.
Отже, ця книжка — це захоплива лірична казка, в якій йдеться про вічні категорії — добро і милосердя, чистоту і безпосередність, зачарований погляд на світ і любов до ближнього.
«Добре бачить лише серце. Найголовнішого не побачити очима» — стверджує письменник цю істину своїм останнім закінченим твором.
Чудова книжка — на всі часи.
Залиште відгук