ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Заряджені гідністю та жагою свободи» в бібліотеці № 9 для дітей

«Заряджені гідністю та жагою свободи» –

під таким гаслом відбувся спільний захід бібліотеки № 9 для дітей

із «Меморіальний заповідник «Биківнянські могили» для старшокласників Школа І-ІІІ ступенів 101 Шевченківського району м.Києва.

Що таке «революція»? Яке емоційне навантаження має цей термін: позитивне чи негативне? Адже бувають революційні відкриття, революційні методи лікування, технічні революції.
Чому тема саме такої революції як суспільного перетворення (а не державного перевороту) властива Україні? Чому українцям так важать свобода і гідність? Про це на прикладах революцій ХХ та початку ХХІ ст. говорила з читачами Тетяна Шептицька, науковиця, письменниця, заступниця директора Меморіального заповідника «Биківнянські могили», безпосередня учасниця Революції Гідності.
Революція Гідності – це не окремо взята подія. Вона має свої чіткі передумови, і щоб це зрозуміти і оцінити її значення не лише для України, а для усього демократичного світу, треба дивитися значно ширше і глибше.
Якими були причини і результати революційних подій 1917-1921 років для України? Чому голодування студентів 1990 року ми називаємо «Революція на граніті» і як цей акт відстоювання своїх цінностей вплинув на здобуття Незалежності? Що несла в собі «Помаранчева революція» і чому без неї була б неможлива Революція Гідності?
Етапи зростання суспільної свідомості та етапи розвалу імперії – як вони співпадають?

Про ці не дуже прості речі ми міркували разом з учнями 8-9 класів.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*