Чи знаєте ви, як зустрічають Новий рік у Франції, Німеччині, Китаї? Чи чули колись, що в єврейському календарі аж 4 «новорічних» свята? А чи бачили, як виглядає справжній календар Робінзона Крузо? Ні? Тоді варто відвідати виставку присвячену зимовим святам, календарям і традиції зустрічі нового року у різних народів, що урочисто відкрилась в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана 27 грудня 2019 р., і до створення якої долучились, окрім господарів, ще одна ще одна бібліотека Шевченківського району – районний інформаційний центр ім. Миколи Костомарова та наші постійні колеги та партнери з Музею історії Десятинної церкви та Київського Палацу дітей та юнацтва.
«Урочисто» – це, мабуть, занадто офіційно. Скоріше – яскраво, невимушено, весело, зі співами й танцями, з конкурсами і карнавальними костюмами. Адже головними на цьому святі були діти: свято було для них і заради них.
Відкрили свято-презентацію тріо учнів 6-А класу 52-ї київської школи, які виконали новорічне попурі аж чотирма мовами! До них долучився справжній казковий персонаж. Дід Мороз? Ой, ні, Святий Миколай… Або Санта Клаус, чи, може, Йоулупуккі? Кому як подобається, у кого яка традиція, головне – дітям на радість. А з цим господарем зимових свят завітала… Та ні, не Снігуронька, а улюблена, неповторна тітонька Алла – наша добра й улюблена заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай. Та ще й зі своїми маленькими вихованцями, шоу-групою «Мігалки». Які ж вони піснярки чудові, ці дівчатка!
Тут як тут вже й свита казкова дідусева, та ще й з подарунками кожному виконавцю. До речі, ці чудові подарунки від своїх однолітків з Європи діти вже вдруге поспіль отримали завдяки благодійному фонду «Християни за Ізраїль». От така вона справжня дружба, що єднає різні країни, народи і національності. А якщо вже згадали про Ізраїль, то директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт познайомив гостей ще з одним зимовим святом: Ханука ж єврейська на дворі. Тож запалив Анатолій Петрович ханукальні свічки й побажав усім присутнім пам’ятати про свої корені, вшановувати те, що діди-прадіди заповіли, поважати, любити один одного. І щоб у житті кожного знайшлося місце для чуда.
А якщо вже євреї на святі, то й ромам місце знайдеться: диви, справжній табір завітав у гості – та з піснями, танцями, ворожбою… Ой, та це ж не справжні ворожки, а наші друзі з Музею історії Десятинної церкви, дві чудові Наталки – Будзинська та Грішанова! І справді, ну не наукою ж єдиною жити! А ще підготували наші друзі-музейники гру для дітей, та ще й не просту а з використанням Адвентського календаря. Загадки, завдання, вірші та співи – кожна дитина отримала оплески, задоволення і подарунки.
Втомилися? Ні? Ой ці діти, нумо, марш скоріше на святковий майстер-клас від Світлани Сердаковської, Олени Страковської, Марини Жученко та Наталії Грішанової. Виготовлення новорічних прикрас – справа нелегка, потребує терпіння, посидючості, акуратності. А все, що дітлахи зробили – а це й паперові ліхтарики, й розписані гіпсові фігурки, – до дому, прикрасити ялинку, подарувати батькам, бабусям-дідусям, друзям.
Ну все, тепер точно стомились… Одні гості вже пішли щасливими і радісними по своїх домівках, а на інших з 2 по 19 січня 2020 року чекає в бібліотеці ім. О. Шварцмана виставка «Як зустріти Новий рік».
Ласкаво просимо!
Залиште відгук