ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Як писали класики: поради, перевірені часом»

Коли ми бачимо книжку з назвою *«Як писали класики», написану літературознавцем і викладачем, ми сприймаємо її як підручник для філологів, письменників-початківців.

Але це не так! Ростислав Семків сам майстерно володіє словом, і пише він про тих письменників, які його самого вразили.

Читати як писали класики зовсім не нудно. Цікава оповідь, захоплююча подорож, автор пише влучно, стисло, дотепно, вміє виокремити суттєве, важливе, головне.

Отже, героями книги є: королева детективу Агата Крісті, іроніки і скептики Джордж Орвел, Рей Бредбері та Курт Воннегут, модерніст Маріо Варгас Льоса, романтик-дисидент Мілан Кундера, таємничий енциклопедист Умберто Еко.

Чому вони писали? Як вони писали? Чому вони справді стали успішними?

Ростислав Семків розповідає в книжці три історії про кожного письменника. Перша це біографія, адже багато хороших літературних текстів є відповідями їх творців на власні життєві проблеми.

Друга історія – сильні автори розповідають про своє бачення правил письма.

Третя історія – доповнює попередню аналізом тих механізмів успіху, які спрацювали поза волею самих авторів.

Агата Крісті. Можна сказати, що її популярність зумовлена популярністю жанру, але не н\тільки і не стільки. Одна читачка нашої бібліотеки читає і перечитує тільки Агату Крісті. І коли я її спитала: «Це ж детектив. Чи Вам цікаво перечитувати, якщо Ви знаєте сюжет?» – вона відповіла: «Я насолоджуюсь текстом!». Як зазначає Ростислав Семків, головний секрет успіху авторки – терапевтичний! Кожна її книжка є своєрідним сеансом психоаналізу. І добре, що така детективна терапія продовжує подобатися та бути корисною мільйонам її читачів.

Ростислав Семків в цій книжці намагався не робити узагальнень, адже всі автори такі різні. Хіба що всі сходяться на тому, що «аби написати щось путнє треба «в праці сконать». Утім декому подібне «конання» приносить справжню насолоду».

Навчити писати сильні і стильні твори неможливо. Цьому можна навчитися, якщо вперто шукати власні способи письма. Ще одне об’єднує авторів.

Ростислав Семків пише: «Відкрийте книжку – у добрих книжка існують цілі світи, в яких ми можемо певний час мешкати, прожити купу альтернативних життів, закохатися, загинути, а потім повернутися знову і перемогти, а надто перемогти хандру та нудоту повсякдення».

В. Савінська – завідуюча бібліотеки №132 

* Семків, Р. Як писали класики: поради, перевірені часом [текст] / Ростислав Семків. – Кив: Пабулум, 2016. – 240 с. – ISBN 978-966-97615-0-7

Можете знайти в бібліотека  № 132.

 Далі буде…

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*