ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Я прагну жити в мирі, у Незалежній Україні»

24 серпня Україна відзначає головне свято країни – День Незалежності🇺🇦💛💙!

До Дня Незалежності України в бібліотеці ім. Степана Васильченка для дітей  підготовлено

книжкову виставку «Майбутнє створюється сьогодні»

та проводяться бесіди з користувачами на тему: «Я прагну жити в мирі, у Незалежній Україні».

Відвідувачів ознайомлюють з основними історичними подіями становлення державності України. Такі бесіди виховують патріотичні почуття у дітей до своєї країни.
День Незалежності України встановлено на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.
У ХХ столітті наш народ декілька разів здобував державність. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність. Важливим кроком до повернення історичної справедливості стало прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України. Тоді Верховна Рада УРСР підтримала прагнення народу ліквідувати політичну та економічну залежність від московського центру і розбудовувати самостійну державу, відроджувати національну культуру, історичну пам’ять.
17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з’явився в переліку святкових днів.
Через місяць після цього стався «Серпневий путч» – подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий «Акт проголошення незалежності України”. Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР.
1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.
Незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну.
У матеріалі використані дані з сайту Українського інституту національної пам’яті, та інформація з інтернет-ресурсів.
Ви можете скористатись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog/, або «Електронним каталогом ЦБ ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва» http://shevkyivlib.org.ua:8081/

Пропонуємо ознайомитися з літературою на дану тематику, яку ви можете отримати, звернувшись до бібліотеки імені Степана Васильченка для дітей:

  • Історія України від найдавніших часів до початку ХХ ст. в запитаннях і відповідях / М. Г. Тараненко, Ф. Л. Левітас, А. О. Коновал, Т. М. Нестеренко. – К.: Магістр-S, 1998. – 128 с.
  • Нартов В.В. Історія України з давніх-давен до сьогодення. – Харків: Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2006. – 352 с.
  • Брати Капранови. Мальована історія Незалежності України / Брати Капранови – К.: Гамазин, 2016. – 80 с. : іл.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*