До 110-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.
«В українську державність ми віруємо, українську державність ми сповідуємо, в її неминучості ми переконані. Для нас вона є до певної міри живою реальністю, бо її ідею ми носимо в серці, бо її духом, потребами овіяне все наше життя».
Ці слова належать державному і громадсько-політичному діячу, головному отаману військ Української Народної Республіки (УНР), а з травня 1919 р. голові Директорії УНР – Симонові Петлюрі (22 травня 1879 р. – 25 травня 1926 р.). Симон Петлюра був і залишається серед перших активних будівничих власного державного дому – Української народної Республіки. Саме розбудові української незалежної держави він присвятив себе – спочатку як громадський діяч і публіцист, потім як організатор національної української армії, як воїн та командир, опісля як державний муж.
В абонементній залі ЦРБ ім. Є. Плужника демонструється книжкова
виставка – портрет «Будівничий самостійної України»,
присвячена життю і діяльності Симона Петлюри.
Книги, представлені на виставці, різні за жанром і змістом. Це – збірники статей, листів, документів С. Петлюри, присвячені розбудові Української держави; науково – публіцистичні матеріали; цікаві історичні розвідки; спогади сучасників.
Серед них історичний роман Василя Фальварочного «Симон Петлюра».
А також книга Данила Яневського «Грушевський , Скоропадський, Петлюра», яку бібліотека отримала, завдяки Українському інституту книги. Онлайн-зустріч з автором та презентація цієї книги відбулась 21 травня в прямому ефірі на фейсбук-сторінці Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника.
Матеріали, які ми пропонуємо вам для ознайомлення, часом носять полемічний характер, суперечливі погляди на діяльність С. Петлюри. А це дає змогу сформувати цілісний, правдивий портрет державного діяча та показує , що насправді відбувалося на теренах сучасної України в часи національно-визвольних змагань 1917 -1921 р. р.
Чекаємо вас, поки що, на Прорізній, 15. До зустрічі в бібліотеці!
Більше книжок даної тематики ви можете знайти в фонді нашої бібліотеки та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва», або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки»
Залиште відгук