ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Вулиці Києва з новими іменами: Євген Чикаленко» – топонімічно-біографічне досьє з Анжелою Савченко в бібліотеці ім. І. Котляревського

Бібліотека – не лише місце читання і книг, але й знайомств з неймовірними людьми, які мотивують пізнавати нове про Україну та її видатних постатей.
Відтак, 19 лютого в бібліотеці ім. І. Котляревського відбулася зустріч з Анжелою Савченко, яка підготувала захопливе топонімічно-біографічне досьє про Євгена Чикаленка, справжнього патріота, мецената, благодійника, землероба, славного українця.
Чому ми вирішили поговорити про Чикаленка, – бо в межах проєкту «Позбуватися чужого, повертати своє» ми робимо тематичні зустрічі чи виставки книг про нові назви старих вулиць, а нещодавно ж саме іменем Євгена Чикаленка було перейменовано одну з центральних вулиць Києва – Пушкінську.
Нам дуже пощастило почути про Чикаленка саме з вуст Анжели Савченко! Адже вона – краєзнавиця, екскурсоводка, популяризаторка просвітницьких мандрів Україною, захопилася дослідженням біографії Чикаленка, й саме вона ініціювала перевидання українського бестселера кінця ХІХ століття – книги Євгена Чикаленка «Розмова про сільське хазяйство» та написала до нього передмову. Видання, що колись вийшло в 1898 році, знову побачило світ у травні 2022 року.
Ми пройшли життєвими стежками Євгена Чикаленка, дізналися, чим він жив та про що вболівав, які благодійні проєкти впроваджував. Неймовірно захопливо було послухати й про родину мецената, в якій було п’ятеро дітей. Пані Анжела розповіла кілька цікавих історій про неочікувані знахідки біографічних відомостей, архітектурних пам’яток чи пам’ятних місць, пов’язаних з родиною Чикаленка.
Про благодійні проєкти Євгена Чикаленка можна говорити багато, адже він «любив Україну до глибини власної кишені» та підтримував українських літературних і культурних діячів, видавав першу щоденну україномовну газету «Рада», і багато іншого. як же прикро, що доживати життя йому довелося в скруті і хворобі, та й помирати на чужині.
Відтепер всі присутні на заході можуть з упевненістю сказати, що ім’я Євгена Чикаленка вулиці було присвоєне цілком заслужено.
До розмови долучився ще один гість заходу – Георгій Лук’янчук, який розповів про довгу епопею з перейменуванням та про плани встановити пам’ятник Євгену Чикаленку.
Цікава і насичена вийшла зустріч! Дякуємо всім причетним.

Тепер книга Євгена Чикаленка буде й в нашій бібліотеці, а ще охочі можуть взяти прочитати книги спогадів Євгена Чикаленка та літературу про нього.

#Вулиці_з_новими_іменами #Позбуватися_чужого_повертати_своє

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*