Бібіліотека ім. С. Васильченка для дітей інформує:
23 квітня відзначається Всесвітній день книги й авторського права.
У 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО прийняла рішення святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цього дня народилися добре відомі нам письменники: Моріс Дрюон, Халлдор Кільян Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла, Мануель Вальєхо та померли літературні генії: Мігель де Сервантес Сааведра, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега, Григір Тютюнник.
Вважається, що День книги відзначався ще в першій половині XX століття. Ідея його створення належить письменникові й редакторові з Валенсії Вісенту Клавелю Андресу. У 1926 р. іспанський король Альфонсо XIII розглянув його пропозицію і підписав королівський указ, згідно з яким 7 жовтня (вважалося, що в цей день народився Сервантес) запроваджувався День іспанської книги. У 1930 р. День книги в Іспанії перенесли на 23 квітня, коли, ймовірно, помер письменник. Цікаво, що ще з XV століття 23 квітня відзначають День Святого Георгія, заступника Каталонії. У Барселоні та Каталонії в цей день, також відомий як День троянд – Сан Жорді, чоловіки традиційно дарують жінкам троянди, а жінки чоловікам – книжки. Троянди символізують кров, пролиту Георгієм у битві з драконом, а книги нагадують про дату 23 квітня.
Крім цього, існує ще одна традиція у сьогоднішнього свята – щорічно, починаючи з 2001 року, в цей день називається місто, якому присвоєно звання Всесвітньої столиці книги (присуджується на 1 рік). У відбірковий комітет входять представники ЮНЕСКО та трьох міжнародних професійних видавничих організацій: Міжнародного союзу видавців, Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і установ, Міжнародної федерації книгопродавців.
Проголошена Всесвітньою столицею книги у 2021 році – Тбілісі (столиця Грузії).
Мексикаське місто Гвадалахара стало Світовою столицею книги у 2022 році.
Місто обрали за його всеосяжний план політики щодо книги, спрямованої на соціальні зміни, боротьбу з насильством та формування культури миру.
Програма, запропонована Гвадалахарою, зосереджена на трьох стратегічних цілях: повернення громадських просторів для читання в парках та інших доступних місцях; соціальні зв’язки та згуртованість, особливо завдяки семінарам із читання та письма для дітей; та зміцнення сусідської ідентичності за допомогою зв’язків між поколіннями, розповідям історій та вуличної поезії.
Всесвітній день книги й авторського права відзначають у 190 країнах світу. Це свято має на меті залучати до книжки і читання. Адже при читанні паперових книг емоції переживаються яскравіше, розвивається уява і креативне мислення. Французький письменник і філософ-просвітитель Дені Дідро стверджував, що коли люди перестають читати, вони перестають і мислити.
У Всесвітній день книг і авторського права вітаємо всіх причетних до цього свята!
А щоб більше дізнатися про користь і переваги читання, рекомендуємо прочитати чудові книги «27 причин читати книгу» Порхун Ірини, «Як прочитати книгу» Мортімера Адлера, «Навіщо читати» Шарля Данціга та багато інших. Сподіваємося, що читання завжди буде улюбленим заняттям і дітей, і дорослих.
Пропонуємо переглянути відео «Цікаві факти про книги»
Залиште відгук