ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Володимир Винниченко – художник

«Знайшов собі нову біду – малювання. Простоюю з квачиками й палітрою перед якоюсь своєю нікчемною мазаниною годин по п’ять-шість і не можу одірватись. І тут пристрасть, захоплення до цілковитого безрозсудства». Так написав В. Винниченко 14 липня 1916 р. в щоденнику.
Так, саме той Винниченко, який – український політичний та громадський діяч, прозаїк, драматург … та ще й талановитий художник.
Відомий державний і політичний діяч України Володимир Кирилович Винниченко ввійшов в історію національної культури, як один із талановитих українських письменників, чиї твори перекладались на різні мови світу, а вистави з успіхом йшли на сценах європейських театрів.
Впродовж всього свого життя Володимир Винниченко намагався поєднувати літературу і політику.
З 1919 року жив за межами України. В період еміграції Володимир Кирилович відкрив ще один свій талант – талант художника.
Портрети, пейзажі, натюрморти майстра захоплюють багатою кольоровою гамою, наповненою світлом і повітрям. В його картинах практично відсутні похмурі відтінки, які іноді зустрічаються на сторінках його літературних творів. Особливе місце займають так звані «міські картинки»: вузенькі вулички, викладені бруківкою; невеликі будиночки та особняки… Вважають, що на деяких картинах Винниченка можна побачити краєвиди саме Єлісаветграду. Адже в еміграції Винниченко згадував рідне місто як «маленький Париж», в якому він уперше відчув смак до творчості.

При житті його твори експонувалися на виставках у Львові, Парижі й отримали позитивні відгуки художників і мистецтвознавців.
Близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка закордонними українськими художниками і зарубіжними митцями, – цю неоціненну спадщину майстра слова і пензля передала Українська Вільна Академія Наук у США, згідно з заповітом дружини Володимира Винниченка Розалії, в Україну в 2000-2002-их роках.

І хоч Винниченко не був професійним художником, його малярський талант знайшов визнання навіть у професіоналів.

(вик.інф-ю.з інтернет-ресурсів та книж.фондів Бібліотеки)

Володимир Винниченко – художник

«Знайшов собі нову біду – малювання. Простоюю з квачиками й палітрою перед якоюсь своєю нікчемною мазаниною годин по п’ять-шість і не можу одірватись. І тут пристрасть, захоплення до цілковитого безрозсудства» Так написав В.Винниченко 14 липня 1916 р. в щоденнику.Так, саме той Винниченко, який – український політичний та громадський діяч, прозаїк, драматург … та ще й талановитий художник.Відомий державний і політичний діяч України Володимир Кирилович Винниченко ввійшов в історію національної культури, як один із талановитих українських письменників, чиї твори перекладались на різні мови світу, а вистави з успіхом йшли на сценах європейських театрів.Впродовж всього свого життя Володимир Винниченко намагався поєднувати літературу і політику.З 1919 року жив за межами України. В період еміграції Володимир Кирилович відкрив ще один свій талант – талант художника.Портрети, пейзажі, натюрморти майстра захоплюють багатою кольоровою гамою, наповненою світлом і повітрям. В його картинах практично відсутні похмурі відтінки, які іноді зустрічаються на сторінках його літературних творів. Особливе місце займають так звані «міські картинки»: вузенькі вулички, викладені бруківкою; невеликі будиночки та особняки… Вважають, що на деяких картинах Винниченка можна побачити краєвиди саме Єлісаветграду. Адже в еміграції Винниченко згадував рідне місто як «маленький Париж», в якому він уперше відчув смак до творчості.При житті його твори експонувалися на виставках у Львові, Парижі й отримали позитивні відгуки художників і мистецтвознавців.Близько півтори сотні творів олійного живопису та графіки, а також картини, подаровані родині Винниченка закордонними українськими художниками і зарубіжними митцями, – цю неоціненну спадщину майстра слова і пензля передала Українська Вільна Академія Наук у США, згідно з заповітом дружини Володимира Винниченка Розалії, в Україну в 2000-2002-их роках.І хоч Винниченко не був професійним художником, його малярський талант знайшов визнання навіть у професіоналів.(вик.інф-ю.з інтернет-ресурсів та книж.фондів Бібліотеки)

Опубліковано Бібліотека ім. Т. Шевченка для дорослих мiсто Київ Неділя, 26 липня 2020 р.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*