ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Вас вітає Централізована бібліотечна система Шевченківського району м. Києва!

Структура ЦБС

Централізована бібліотечна система (далі – ЦБС) Шевченківського району м. Києва об’єднує 19 бібліотек.

До складу ЦБС Шевченківського району м. Києва входять:

  • Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника (далі – ЦРБ);
  • 13 бібліотек-філій для дорослих;
  • 5 бібліотек-філій для дітей.

Серед бібліотек ЦБС Шевченківського району м. Києва 2 спеціалізовані: бібліотека ім. А. Міцкевича, яка обслуговує польську громаду міста Києва, та бібліотека ім. О. Шварцмана – для читачів єврейського походження, що мешкають у м. Києві.

Пріорітети

  • Підтримка освіти і самоосвіти кожного жителя району.
  • Посилення соціальної спрямованості діяльності бібліотек шляхом об’єднання і координації творчих акцій бібліотек з соціальними та освітніми установами району.
  • Залучення до співпраці широких кіл громадськості, творчих спілок.
    Сприяння популяризації літератури з використанням сучасних технологій та запровадження інноваційних форм роботи з читачами.
  • Забезпечення комфортності та оперативності в обслуговуванні.       

ЦБС у фактах і цифрах

Більш ніж 64000 жителів Шевченківського району є читачами наших бібліотек, а це значить кожний 4-й житель району користується послугами книгозбірень району. Серед них – представники різних верств населення.

Універсальний книжковий фонд ЦБС Шевченківського району м.Києва налічує майже 419113 примірників із різних галузей знань і відображений в електронному каталозі.
Користувачі бібліотек ЦБС Шевченківського району м. Києва можуть входити в особистий кабінет під своїм електронним номером.         

Послуги та служби ЦБС

Послугою міжбібліотечного абонемента (МБА) радимо скористатися, якщо видання, яке Вас цікавить, відсутнє в фондах Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва. Ви отримаєте замовлення на протязі тижня (для користування в читальній залі бібліотеки, яку Ви відвідуєте).
Якщо в бібліотеці відсутнє видання, яке Вам потрібно, але воно є у фонді Централізованої бібліотечної системи – скористайтеся послугою внутрішнього системного обміну (ВСО), ви отримаєте замовлення на протязі декількох діб.

До послуг користувачів бібліотек ЦБС Шевченківського району м. Києва діє вільний і безкоштовний Wi-Fi доступ до мережі Інтернет.

Послугами Інтернет-центрів Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва Ви можете скористатися в бібліотеках:

Всі послуги, що надаються в бібліотеках Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району міста Києва, – безкоштовні.

У разі необхідності тематичного підбору літератури або оперативного розшуку публікацій в періодичних виданнях, виконання інформаційно-бібліографічних довідок, підготовки бібліографічних посібників та рекомендованих списків – скористайтесь оn-line довідкою. Бібліографічні покажчики, бюлетені й нариси різної тематики Ви можете знайти в підрозділі «Бібліографічна мозаїка. Бібіографічні видання» нашого сайту.

В наших бібліотеках Вам допоможуть:

– розшукати фактографічний матеріал,
– скласти бібліографічний список,
– підібрати необхідну літературу для реферату чи курсової роботи,
– підготуватись до лекції чи екзамену,
– розшукати інформацію в електронному вигляді, тощо.

Сучасні українські бібліотеки – це простір для життя, храм духовності, відкритий  кожному безмежний інформаційний світ.

На сьогодні бібліотеки залишаються чи не єдиним безкоштовним джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти, розваги, відпочинку, спілкування й творчого розвитку.