ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Віртуальний перегляд літератури «Соборна. Вільна. Неподільна» до Дня Соборності України

 Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника пропонує віртуальний перегляд літератури

«Соборна. Вільна. Неподільна» до Дня Соборності України.

Єднаймося, братаймося
В товариство чесне,
Хай братерством, щирими трудами
Вкраїна воскресне!

                                                        Іван Франко

22 січня – День Соборності України, свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської  Народної   Республіки, яке відбулося 1919 року на Софійській площі в Києві.
Ця подія – перший крок, перша спроба об’єднати український народ в єдину державу.

До всіх куточків української землі полинуло:
«Од нині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Од  нині народ український, визволений могутнім поривом власних сил, мaє змогу об’єднати дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу…»    Універсал Директорії Української Народної Республіки

📖Борисова, О. В. Історія української державності : підручник : у 2 т. / О. В. Борисова, А.О. Климов. Т.2 : 1917–2017 рр . – [Б. м.] : Луган. нац. аграр. ун-т ; Київ : Кондор, 2018. – 464 с.

На основі аналізу історичних джерел та наукової літератури розкриваються вузлові проблеми української державності від давніх часів до сьогодення. Книга  складається з двох томів. У Т.1 викладено матеріал з історії української державності від найдавніших часів до 1917 р.; у Т.2 – від 1917 по 2017 р. Основна увага зосереджується на аналізі історичних фактів, подій та явищ, змісті найважливіших для становлення та розвитку української державності документів, діяльності українських державних діячів.

📖Гошуляк,  І. Л.  Тернистий шлях до соборності (від ідеї до Акту Злуки)  / Іван Гошуляк. –  Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України, 2009. – 467 с.

В книзі представлені  архівні матеріали, публікацій    тогочасних газетних, широке  кола історіографічних джерел. Проаналізована діяльність політичних партій, громадських організацій, органів державної влади, всіх українських патріотів, спрямована на консолідацію та об’єднання українських земель у єдиній державі в періоди Центральної Ради, Гетьманату і Директорії. Зокрема, детально простежується поборницький процес, пов’язаний з об’єднанням двох українських республік – УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку.

📖Реєнт, О. П. Українські визвольні змагання 1917–1921 років / Олександр Реєт. – Київ : Арій, 2016. – 280 с. –  (Таємниці історії)

Видання присвячене одному з найдраматичніших періодів вітчизняної історії – 1917-1921 рр. На основі значної кількості джерел та новітньої наукової літератури автор у популярній формі висвітлив добу українських визвольних змагань. У центрі уваги – український рух початку ХХ ст., його стрімке піднесення, що виявилося у створенні національних урядів, існуванні Української Народної Республіки часів Центральної Ради й Директорії, Української гетьманської держави та Західноукраїнської Народної Республіки.

📖Сергійчук, В. І. Українська Соборність: відродження українства в 1917-1920 рр. / Володимир Сергійчук.  – Київ : Українська Видавнича Спілка, 1999. – 416 с.

На великому архівному матеріалі, що раніше переховувався в спецфондах, професор Володимир Сергійчук засвідчує: де б українці не були, вони завжди тягнуться до своєї Матері-Батьківщини, їхні серця б’ються в одному ритмі з Києвом. Особливо це виявилося 1917 року, коли українство взялося творити свою власну долю на своїй етнічній території. Тоді у визвольні змагання включилися не тільки на Великій Україні – скрізь, де вже розселився наш етнос, підтримуючи  прагнення до творення Самостійної Соборної Держави

📖Шкільник  М. Україна у боротьбі за державність в 1917–1921 рр. : спомини і роздуми / М. Шкільник ; упоряд. Владислав Верстюк. – Київ : Кліо, 2016. – 511 с.

Спогади і роздуми Михайла  Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917 -1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств, подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань

Більше книжок даної тематики ви можете знайти в фонді нашої бібліотеки  та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва»
або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки»

#День_Соборності
#Акт_Злуки
#Бібліотека_Плужника

 

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*