ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Віртуальний огляд літератури «Українські амазонки»

Дівчата зрізають коси
І туго шнурують берці,
Їм щастя приснилось, здалося.
Кровить забинтоване серце.
                                 Олена Задорожна

Прийнято вважати, що жінка створена, аби дарувати життя, а не відбирати його. Та російсько-українська війна змусила вдягти камуфляж та узятися за зброю сотні українок. Дівчата з різних куточків країни поїхали на Донбас, аби рятувати життя, як парамедики, забезпечувати армію найнеобхіднішим, волонтерячи, а чимало з них нарівні з чоловіками звільняли міста і села Донбасу, ставши розвідницями, артилерістками, снайперами, кулеметницями.
Роль української жінки у лавах Збройних сил України неможливо переоцінити, незважаючи на гендерну нерівність. Сьогодні у збройних лавах України служить понад 20 тисяч жінок-військовослужбовців.

Шановні друзі!

 Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника до Дня захисників і захисниць України (саме так з серпня 2021 року звучить офіційна назва цього свята, яке відзначається в нашій державі 14 жовтня), та в рамках реалізації «Державної соціальної програми забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків» пропонує вашій увазі віртуальний огляд літератури «Українські амазонки».

Книги, які представлені у вищезазначеному огляді, це – украънський досвід, пережитий по-жіночому. Він трагічний і героїчний. Про цей досвід Україна розповідає світові вустами жінок-борців. Борців за незалежність і єдність України, Берегинь своєї землі, готових віддати за неї життя в будь-яку мить!

Слава Україні! Героям слава!

Список використаної літератури:
1. Бурлакова, В. Життя P.S. : [документальна повість] / Валерія Бурлакова. – Київ : Темпора, 2016. – 184 с.
2. Горіха Зерня, Т. Доця : роман / Тамара Горіха Зерня. – Київ : Білка, 2019. – 283 с. : іл.
3. Подобна, Є. В. Дівчата зрізають коси : [ книга спогадів / російсько – українська війна] / Євгенія Подобна ; Український інститут національної пам’яті. – 2-ге вид., стереотип. – Київ : Люта справа, 2020. – 346 с. : фотоіл.
4. Шила, А. Жінка війни : [ оповідання] / Анна Шила. – Харків : Фоліо, 2018. – 316 с. : іл., портр.
5. Шкляр, В. Маруся : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб сімейного Дозвілля, 2016. – 315 с. : портр. – ( Національний бестселер)

Літературу, присвячену  жінкам – захисницям України, ви знайдете, звернувшись до зведеного Електронного каталогу ЦБС Шевченківського району м. Києва або скориставшись Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.

#Українські_амазонки, #Берегині, #волонтери, #Збройні_лави_України, #російсько_українська_війна,
#бібліотека_Плужника

1 Коментар Віртуальний огляд літератури «Українські амазонки»

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*