ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«ВІДВАЖНИЙ КИЇВ, МУЖНІЙ КИЇВ, НЕЗЛАМНИЙ КИЇВ МІЙ»

Гітлерівська окупація Києва тривала 778 днів – з 19 вересня 1941-го до 6 листопада 1943 року.

Гітлерівці встановили в Києві жорсткий окупаційний режим.

У місті створили концтабори (Дарницький та Сирецький). Урочище Бабин Яр стало місцем масового знищення військовополонених та мирних жителів.

У Києві нацисти знищили понад 200 тисяч осіб, близько 100 тисяч вивезли до Німеччини в концтабори та на примусові роботи.

Коли радянські війська ввійшли в Київ, то їм відкрилася страшна картина: будинки спалені, розтрощені, музеї, бібліотеки, театри пограбовані й зруйновані. Велике місто, у якому до війни проживало 900 тисяч людей, майже спорожніло. У листопаді 1943 року у Києві залишилося всього 176 тисяч жителів.

Визвольна операція розпочалася 3 листопада і тривала до 13 листопада 1943 року та була складовою частиною Битви за Дніпро – однієї з наймасштабніших і найкровопролитніших воєнних операцій у світовій історії.

У ній було задіяно до чотирьох мільйонів людей з обох сторін, а втрати складали до понад двох мільйонів осіб. Під час визволення Києва радянські війська зазнали величезних втрат. У ніч з 5 на 6 листопада стала вирішальною в битві за Київ. По Брест-Литовському шосе (проспект Перемоги) у місто прорвалися перші танки. До четвертої ранку опір противника в місті було зламано. По обіді до Києва увійшли основні частини радянської армії.

Боротьба за Київ завершила корінний перелом у ході Другої світової війни.

Книжкова виставка «Відважний Київ, мужній Київ, незламний Київ мій»

знайомить вас, дорогі читачі, з цією трагічною сторінкою історії нашого рідного міста.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*