4 березня 2020 року до 150-річчя від дня народження видатного українського вченого в галузі зварювання, засновника вітчизняного мостобудування, заслуженого діяча науки України, професора, академіка, фундатора і першого керівника Інституту електрозварювання АН України – Євгена Оскаровича Патона (1870 – 1953) у Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника для відвідувачів бібліотеки відбувся відеоперегляд «Євген Патон: мости майбутнього» із циклу «Творці науки».
Євген Оскарович Патон все своє життя присвятив будівництву мостів. Видатний вчений, який мав блискучий інженерний талант, створив унікальну українську школу мостобудування. Народившись у Франції, здобувши освіту в Німеччині та Російській імперії, Євген Патон майже все життя творив в Україні і надзвичайно її любив.
Всього за проектами академіка Патона було споруджено понад 50 клепаних і 100 зварних металевих мостів, більшість з яких служить людям і донині.
Вінцем його інженерної діяльності, його останнім творінням, став унікальний на той час суцільнозварний міст через Дніпро у Києві, будівництво якого було завершено вже після смерті вченого. Євген Патон три місяці не дожив до відкриття мосту, який тепер за правом носить його ім’я. Міст Патона був включений Американською академією зварювання в список видатних інженерних споруд.
У 1953 році, після смерті Євгена Оскаровича, Інститут електрозварювання очолив його син – Борис Євгенович Патон, Президент НАН України.
Залиште відгук