ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ З ЛЮБОВ’Ю: 26 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ПОДАРУНКІВ

З нагоди Дня подарунків, бібліотека ім. М. Костомарова запрошує дізнатися цікаві факти про чудовий вияв вдячності, любові та дружби, який ми підносимо один одному не лише на свята.

Подарунок –  справа непроста, і варто ще подумати, що дарувати. Люди в усі часи тішили один одного знаками уваги. Слово «подарунок» походить від слов’янського «дар». Воно звучить однаково українською, чеською та болгарською мовами і означає те, що дається безоплатно. Кожен дар можна вважати чарівним, тому що з ним дарується і частинка душі.

Часто люди дарують один одному маленькі штучки без спеціального приводу. Такі подарунки –  шкатулки, статуетки, брелочки та багато іншого – називають багателі (від французького – дрібничка). Головна умова –  подарунок повинен приносити радість.

Найказковіший подарунок отримала англійська дівчинка Аліса Лідделл, попросивши друга сім’ї і вчителя математики Льюїса Керролла присвятити їй незвичайну історію: «І нехай в ній буде побільше всяких дурниць!». У 1864 році той подарував їй рукописний варіант «Аліси в Країні чудес» – книги, яка до цих пір популярна у всьому світі.

У 1961 році керівник СРСР Микита Хрущов подарував дружині президента США Жаклін Кеннеді собаку-дворняжку – висловухе цуценя на прізвисько Пушинка. Презент не тільки не виявився образливим, але викликав захват, адже це була дочка всесвітньо відомої Стрілки – собаки-космонавта.

Одного разу російська імператриця Катерина II, яка товаришувала з Вольтером, подарувала французькому філософу скриньку, власноруч виточену зі слонової кістки. Вольтер взяв у своєї племінниці кілька уроків, і незабаром російська імператриця отримала… пару панчіх з білого шовку. До посилки додавалися вірші, в яких Вольтер люб’язно повідомляв, що, отримавши виконану жінкою чоловічу роботу, він просить Її Величність прийняти жіночу роботу, зроблену чоловічими руками.

Підносити квіти в подарунок – прекрасна традиція. В Україні дівчата здавна збирали польові та лісові квіти, плели вінки й дарували їх хлопцям. При палацах королів та імператорів працювали майстри зі складання букетів. Вже за часів імператора Нерона (І ст. н.е.) квіти спеціально вирощувалися для оформлення різного роду святкувань. На бенкетах гостей обсипали незліченною кількістю пелюсток.

А ви знаєте, звідки пішла традиція підношення подарунків?

Коли у Віфлеємі народився Ісус, всі ангели, люди і навіть дерева хотіли зробити щось приємне для немовляти. За легендою, прибули до міста волхви й піднесли новонародженому золото (як царю), ладан (як Богу) і смирну (як смертному). На згадку цієї події і виникла традиція обдаровування.

Римляни традиційно робили подарунки в перший день нового року, особливу увагу виявляли посадовим особам. В якості подарунків підносили плоди, обклеєні позолотою, фініки, а трохи пізніше мідні монети й цінності (звичайно, такий звичай був поширений лише серед багатих людей).

Пропонуємо нашим юним читачам взяти участь у невеличкій вікторині, яка присвячена темі подарунків.

«Казкові подарунки»

  1. Як називається мультфільм або книга про те, як хлопчик дуже просив батьків подарувати йому на день народження цуценя?
  2. Що подарувала Сова своєму другові Іа в день його народження?
  3. Який весільний подарунок зробив ельф Дюймовочці?
  4. Як називається казка, яка починається з того, що мама подарувала доньці головний убір яскравого кольору?
  5. Що фея подарувала Попелюшці за її доброту і працьовитість? Цей подарунок пізніше допоміг принцу з’ясувати, хто його обраниця.

Ну що ж, перевіримо відповіді:

“Малюк і Карлсон”, Його власний хвіст, Пару крилець,

“Червона Шапочка”, Кришталеві туфельки.

BIBLIO-NIVKI

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*