ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Урок історичної пам’яті «День Соборності України – особлива дата в історії України» в бібліотеці ім. М. Костомарова

У бібліотеці ім. М. Костомарова пройшов урок історичної пам’яті для учнів ЗСШ №27 за участю керівника

Музею історичного центру м. Києва Клименко Наталії Михайлівни.

«Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує поодинокі частини української землі, а пильнувати того, що лучить і єднає їх до купи, і се зміцнювати і розвивати мусимо… Єднатися, концентруватися, а не ділитися, не розбігатися – се повинно бути у всім нашим гаслом».

/Михайло Грушевський, «Про українську мову й українську справу», 1907 рік./

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки, яке сталося у 1918 році, та проголошення Акта Злуки українських земель, що відбулося 1919-го. Проголошення Соборності 22 січня 1919 року, коли Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в соборну державу, увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонами тогочасних імперій. Ця подія повністю руйнує твердження російської пропаганди, буцімто українські землі вперше об’єднав Сталін у 1939 році.
Пані Наталія зачитала Акт Злуки, розповіла старшокласникам про цю доленосну подію, а також ознайомила присутніх з картою новоствореної Української Народної Республіки.
Упродовж багатьох десятиліть Акт злуки залишався ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу. Після проголошення об’єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року питання єдності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів.
Чудовим наочним доповненням став перегляд короткого фільму «Акт Злуки».

BIBLIO-NIVKI

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*