ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Українські стежки А. П. Чехова»

«Україна дорога і близька моєму серцю.
Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню,
сповнену чарівної мелодії.
Я люблю український народ, який дав світові
такого титана, як Тарас Шевченко»
А. Чехов

Життя й творчість А. П. Чехова були тісно пов’язані з Україною.
Родина Чехова мала  глибоке українське коріння – його бабуся по батьковій лінії Євгенія  Шимко була українкою. У дитячі роки українська мова постійно звучала в родині Чехових. «…у мені все-таки говорить українська кров» (лист Чехова до Суворіна, 31.03.1892р.)
Ставши письменником, А. Чехов  завжди обирав “приснолисту Україну” місцем літнього відпочинку. Бував він у Харківській та Полтавській губерніях; навесні 1887 р. подорожував  Донецьким  краєм; у 1888–89 р р. двічі проживав під Сумами: мандрував, спостерігав народне життя, працював над прозою та драматургією.  Письменник  бачив у погідній сумській природі і нехитрому житті втілення духовної чистоти, цілісності і доцільності – все те, що  так шукатимуть і за чим тужитимуть його герої. У своїх творах «Степ», «Людина у футлярі», «Іменини» письменник відобразив людей та природу України.  Сумські враження використані в оповіданнях “Іменини”, “Нудна історія”, п’єсах “Лєший” та “Чайка”. «Що за місця! Я просто зачарований!  Крім природи, ніщо так не вражає в Україні, як народне здоров’я, високий ступінь розвитку селянина, котрий ірозумний, і музикальний, і тверезий, і моральний, і завжди веселий».
До Ялти  Антон Павлович приїхав 1898 року в зв’язку з погіршенням стану здоров’я, де згодом  побудував там  власний будинок. Навколо будинку письменник розбив парк, у якому було 180 видів рослин.

А. Чехов захоплювався “Кобзарем” Т. Г. Шевченка, цінував творчість  І. Котляревського, І. Карпенка-Карого, М. Кропивницького та  діячів українського театру М. Садовського і М. Заньковецької.
Творчість А. П. Чехова  не залишалася  поза увагою також   і  українських письменників. Багато літераторів (М. Коцюбинський, Х. Алчевська, Б.Лазаревський) присилали Чехову книги з посвятами. Михайло Грушевський друкував переклади творів письменника в журналі “Літературно-науковий вісник”.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*