ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

УКРАЇНКА З НЕЙМОВІРНИМ ГОЛОСОМ: КВІТКА ЦІСИК

Бібліотека ім. С. Васильченка для дітей інформує:

4 КВІТНЯ НАРОДИЛАСЯ УКРАЇНКА З НЕЙМОВІРНИМ ГОЛОСОМ КВІТКА ЦІСИК.

Поки американці насолоджувались її творчістю, українці пізнали її голос лише посмертно. Донька львівського скрипаля, голосом якої захоплювався увесь американський шоу-бізнес ХХ століття. Українська квітка, що народилась у Нью-Йорку. Так, це все про одну людину – Квітку Цісик.
Родина легендарної співачки була знатною та входила до кіл львівської інтелігенції. Однак, в часи радянської окупації довелося рятуватись. У 1949 році сім’я опинилась у США, де зовсім згодом (у 1953 році) світ побачив талановиту Квіточку, якій з дитинства прививали любов до всього українського.
Кейсі. Саме так її звали в шоу-бізнесі. Ні, вона не знехтувала своїм корінням. Просто українська винахідливість передається спадково. Оскільки повне ім’я співачки було Квітослава Цісик, з’явилося оригінальне скорочення Кейсі (перші літери імені та прізвища – Kvitka Cisuk), яке було на вустах кожного.
Колоратурне сопраносекрет успіху Квітки. Здавалося, що у її голосі можна було почути звучання скрипки. Експерименти, варіації та сміливість дозволяли гратись із різними музичними стилями – від оперного співу до попсових пісень, які однаково заворожували у випадку Квітки. Унікальністю американки українського походження було вміння співати «білим голосом» – техніка, якою володіють у карпатських селах.
Пісня «Have you driven a Ford lately» у виконанні Кейсі Цісик змусила компанію «Форд» дарувати їй автомобілі. Співробітники «Форд» підрахували, що голос Цісик слухали більше 22 мільярів разів, а це у кілька разів більше, ніж населення Землі.
Два україномовних альбоми «Квітка» (1980) та «Два кольори» (1989), випущених власним коштом і з допомогою найкращих музикантів Нью-Йорка та найрідніших людей, матері та сестри, обійшлися Квітці у понад 200 000 доларів. Нагородою стало у 1990 році номінування на премію «Греммі» в категорії «сучасний фольк». До українців же записи потрапляли здебільшого контрабандою: люди перезаписували пісні і передавали один одному.
Нажаль, співачка рано пішла з життя із-за тяжкої хвороби.
Хто хоч раз почув голос цієї співачки, ніколи не забуде її, наче вона знала якусь таємницю, спільну для кожного людського серця.

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*