ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«СНІД: Життя в небезпеці»

1 грудня – день боротьби  зі СНІДом.

В бібліотеці  № 149  представлено  виставку-попередження «СНІД: Життя в небезпеці»

Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році.  Впродовж двох місяців хворий помер.  Сьогодні за добу у світі чотириста тисяч осіб заражується цією хворобою.  Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою,  але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом  до вираження симптомів  СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.
Найчастіше – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.
Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.
ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять  антиретровірусне  лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.
Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції в країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту – презервативів. Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІД.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*