У вас в бібліотеці гомін? Шум, гам, тарарам? Десятки запитань? Книжки ледь не літають залами, стільці стають «драбинками», щоб дістати щось з верхніх полиць? То це ж чудово!
Бо так може бути тільки тоді, коли до вашої бібліотеки завітали діти.
А діти – це завжди свято, й ми радіємо, що це свято завітало до бібліотеки ім. Ошера Шварцмана,
де 4 березня приймали учнів молодших класів київського Ліцею №299 з поглибленим вивченням єврейської мови.
З цією школою нас пов’язують давні дружні стосунки. І справа не тільки в тому, що як ми були першою єврейською бібліотекою в Україні, так і Ліцей №299 став першим державним загальноосвітнім закладом, спрямованим на навчання та виховання однієї з найчисельніших національних меншин нашої країни. Вчителі школи завжди були бажаними гостями на наших творчих заходах, театральних виставах, концертах, презентаціях. Вони є нашими читачами, звертаються за пошуком книжок, методичних матеріалів. Декілька поколінь учнів брало у руки книжки з наших полиць, виростало з ними… Тепер вже нові читачі зі знайомими прізвищами приходять до нас: Гільгури, Страковські, Левицькі, Подобєдови – це тільки ті, кого точно пам’ятаємо. А ще наші два заклади, як і весь єврейськиї народ об’єднує любов і повага до Книги, бо Тора («Закон», «Вчення») складається саме з п’яти Книг Мойсея.
Взагалі, за традицією єврейської освіти, дітям до певного віку дозволяється майже все. Але ж є час для веселощів, а є для навчання. І чи то були розповіді про історію бібліотеки, чи то про єврейську мову, чи то про видатних українських єврейських письменників та їх твори, наші маленькі гості (молодшому було років 6, старшим – років 9-10) миттєво затихали і як суха губка «всмоктували» у себе знання. Вони вже вміють слухати. Навіть не так, не слухати – вони вміють почути! Як написав колись Моріс Дрюон, «хай ці слова западуть їм у душу раніше, ніж вони зрозуміють їх сенс».
У багатьох хлопців на голові традиційний єврейський головний убір – кіпа, а з під сорочки висять грона цицит. Але сорочки у деяки – українські вишиванки! Така вона сучасна Україна, де поєднуються та шануються традиції й культури, де є повага і любов до рідної землі і мови. До речі, дітям було дуже цікаво читати вислови про українську мову, що є на одному з банерів у бібліотеці, де поряд з Тарасом Шевченком та Олександром Олесем є й слова українського єврейського поета Мойсея Фішбейна: «Українська мова – божиста, богодана, богообрана».
А ще, разом з директоркою ліцею Інною Федоровою, яка стала ініціатором цієї чудової зустрічі, викладачами Оленою Білорець, Ганною Слатвінською, Оленою Коломієць, Людмилою Коб та їх маленькими учнями ми підготували цікавий подарунок нашим читачам… Але про це трішки пізніше.
Завітайте на сторінки бібліотеки на Facebook чи YouTube 8 березня – не пошкодуєте!
Залиште відгук