ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Шлях до НЕЗАЛЕЖНОСТІ

24 серпня Україна святкуватиме 29-ту річницю НЕЗАЛЕЖНОСТІ!


Незалежність України була проголошена вперше 22 січня 1918 року текстом IV Універсалу. Ця держава – Українська народна республіка (УНР), проіснувала 3 роки. Це були роки безперервних війн – з більшовиками та «білими». Вже тоді Україна мала всі ознаки держави: герб, територію, військо, грошову систему, проводила дипломатичні відносини з іншими державами. А в 1991 році незалежність України була відновлена і підтверджена всенародним референдумом.

Запрошуємо на віртуальну екскурсію «Шлях до Незалежності» по виставці “Українська революція 1917 – 1921 р.р.”, яку проводить старший науковий співробітник Музею історичного центру міста Києва Наумова Надія Григорівна.

Історичні факти про незалежність України:

У 1939 році українці на Закарпатті першими у міжвоєнній Європі зі зброєю в руках стали на захист своєї свободи проти військ союзника німецьких нацистів – авторитарної Угорщини, і 15 березня проголосили незалежність Карпатської України. Тоді, захищаючи своє право на самовизначення, загинули близько 5 тисяч українців.
30 червня 1941 року у Львові Організація українських націоналістів проголосила Акт відновлення Української держави. У відповідь на цю політичну подію нацисти розпочали масові арешти українських патріотів. Протягом наступних понад 10-ти років десятки тисяч воїнів Української повстанської армії виборювали незалежність у визвольній боротьбі, спочатку у протистоянні з нацистським, а згодом комуністичним тоталітарним режимом.
Мрія мати власну державу знову визрівала роками у творчості діячів культури-шістдесятників, у політичних акціях протесту правозахисників та дисидентів, у прагненні мільйонів українців. Спроба у Москві 19 серпня 1991 року «оновити» Радянський Союз у сталінських традиціях стала поштовхом до розгортання національно-демократичного руху за незалежність у більшості республік СРСР. Українці об’єдналися у масові мітинги з вимогою виходу зі складу СРСР.
29 років тому, 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, зазначивши у ньому, що продовжується тисячолітня традиція державотворення в Україні, яка має право на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами. 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили своє прагнення жити в незалежній державі, зробивши її незворотнім фактом історії.
Першими із понад 130 країн світу Українську державу визнали Польща, Канада, Латвія і Литва.

Шлях до НЕЗАЛЕЖНОСТІ

24 серпня Україна святкуватиме 29-ту річницю НЕЗАЛЕЖНОСТІ.Незалежність України була проголошена вперше 22 січня 1918 року текстом IV Універсалу. Ця держава – Українська народна республіка (УНР), проіснувала 3 роки. Це були роки безперервних війн – з більшовиками та «білими». Вже тоді Україна мала всі ознаки держави: герб, територію, військо, грошову систему, проводила дипломатичні відносини з іншими державами. А в 1991 році незалежність України була відновлена і підтверджена всенародним референдумом.Запрошуємо на віртуальну екскурсію "Шлях до Незалежності" по виставці "Українська революція 1917 – 1921 р.р.", яку проводить старший науковий співробітник Музею історичного центру міста Києва Наумова Надія Григорівна.Історичні факти про незалежність України:У 1939 році українці на Закарпатті першими у міжвоєнній Європі зі зброєю в руках стали на захист своєї свободи проти військ союзника німецьких нацистів – авторитарної Угорщини, і 15 березня проголосили незалежність Карпатської України. Тоді, захищаючи своє право на самовизначення, загинули близько 5 тисяч українців.30 червня 1941 року у Львові Організація українських націоналістів проголосила Акт відновлення Української держави. У відповідь на цю політичну подію нацисти розпочали масові арешти українських патріотів. Протягом наступних понад 10-ти років десятки тисяч воїнів Української повстанської армії виборювали незалежність у визвольній боротьбі, спочатку у протистоянні з нацистським, а згодом комуністичним тоталітарним режимом.Мрія мати власну державу знову визрівала роками у творчості діячів культури-шістдесятників, у політичних акціях протесту правозахисників та дисидентів, у прагненні мільйонів українців. Спроба у Москві 19 серпня 1991 року «оновити» Радянський Союз у сталінських традиціях стала поштовхом до розгортання національно-демократичного руху за незалежність у більшості республік СРСР. Українці об’єдналися у масові мітинги з вимогою виходу зі складу СРСР. 29 років тому, 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, зазначивши у ньому, що продовжується тисячолітня традиція державотворення в Україні, яка має право на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами. 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили своє прагнення жити в незалежній державі, зробивши її незворотнім фактом історії.Першими із понад 130 країн світу Українську державу визнали Польща, Канада, Латвія і Литва.(вик.інф-ю з інтернет-ресурсів та фондів Бібліотеки)

Опубліковано Бібліотека ім. Т. Шевченка для дорослих мiсто Київ Середа, 19 серпня 2020 р.

«Орієнтація на чужу державу, чужий уряд, чужу організацію зазвичай вимагає тяжкої розплати інтересами і коштами своєї нації, включно до НЕЗАЛЕЖНОСТІ, свободи і навіть життя».

Сергій Шелухін (український вчений, видатний юрист, історик, дипломат, громадський і політичний діяч)

До 29-ї річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ України пропонуємо нашим читачам невеличку віртуальну виставку книг, які так чи інакше, пов’язані з встановленням незалежності України.

Шлях до НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Шлях до НЕЗАЛЕЖНОСТІ«Орієнтація на чужу державу, чужий уряд, чужу організацію зазвичай вимагає тяжкої розплати інтересами і коштами своєї нації, включно до НЕЗАЛЕЖНОСТІ, свободи і навіть життя», Сергій Шелухін (український вчений, видатний юрист, історик, дипломат, громадський і політичний діяч)До 29-ї річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ України пропонуємо нашим читачам невеличку віртуальну виставку книг (в тому числі і художніх), які так чи інакше, пов’язані з встановленням незалежності України.А ще багато книжок, пов’язаних з виборюванням НЕЗАЛЕЖНОСТІ, ви можете знай в фондах Бібліотеки ім.Т.Шевченка для дорослих та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м.Києва»http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog/ , або«Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» http://ecatalog.kiev.ua/F?RN=41184004Чекаємо вас!(вик.інф-ю з інтернет-ресурсів та фондів Бібліотеки)

Опубліковано Бібліотека ім. Т. Шевченка для дорослих мiсто Київ Пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*