ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Ще один аспект краєзнавства в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана

«Країзнавство – збір, накопичення і популяризація відомостей про певну територію з різних точок зору: географії, геології, метеорології, рослинного і тваринного світу, населення, господарства, історії, культури тощо» – так нам каже Вікіпедія…

Ми ж в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана вирішили дослідити не просто аспект історії,

а згадати про історію комунального та приватного транспорту Києва, представивши

з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства виставку «Ех, прокачу!»

Ідея виставки, яка розпочала свою роботу ще з Дня Києва, виникла з чудових малюнків серії «Автосмайл» Віктора Зінченка – автомобільного художника, графіка і живописця. Він відомий як автор і серії поштових знаків, присвячених київському транспорту, і поштових карток «Автомобілі-кіногерої», і як майстер-моделіст, оформлювач… До малюнків додались фотографії з вулиць Києва від часів Української революції до набуття країною незалежності у 1991 році. На кожній світлині обов’язково присутні легковики та вантажівки, тролейбуси та автобуси, трамваї: від Rolls-Royce гетьмана Скоропадського до старенького Іж-Комбі над яким майорить плакат «Геть КПРС». Ну й третьою складовою, що доповнила експозицію, стала добірка колекційних масштабних моделей у масштабі 1:43, в яких відтворено більшу частину того саме транспорту, що й на малюнках, й на фото. Виставка перетворилась на маленький квест, адже кожному було цікаво знайти відповідність між моделями та їх зображенням. Найуважніший гість, хто знайшов найбільше таких співпадінь, навіть отримав спеціальний подарунок – звісно ж, книжку, ми ж в бібліотеці!
До презентації зі своїми виступами долучились знавці київської старовини. Юлія Смілянська – відома києвознавець, екскурсовод, директорка київського Інституту Юдаїки та керівниця історичного клубу «Мнемосіна», що багато років діє при бібліотеці. Від неї ми почули захоплюючу розповідь про виникнення та початок розвитку першого громадського транспорту не тільки у Києві, а й в Україні та всій тодішній імперії – київського трамваю та про ентузіастів та меценатів, завдяки яким він розвивався: Аманда Струве, Лазаря Бродського, Давида Марголіна.
Розповідь пані Юлії підхопив автомобільний історик, публіцист та президент Клубу технічного антикваріату «Нова Моторс» Володимир Вінник. Перший приватний автотранспорт у місті, історії, пов’язані з відомими киянами та їх автомобілями, трофейний транспорт на вулицях Києва – ця людина знає стільки, що вистачило б слухати декілька діб…

Шкода, що презентація обмежена у часі, і як би нам не цікаво було спілкуватись, згадувати, дізнаватись, все доходить свого кінця.

Але з нами ще залишається виставка, й поки вона працює – запрошуємо завітати до бібліотеки ім. Ошера Шварцмана.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*