ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Про Самчиківський розпис в бібліотеці ім. Т. Шевченка для дорослих /до Дня художника/

Самчиківський розпис – нематеріальна спадщина України.
Самчиківський розпис виник безпосередньо у селі Самчики на Хмельниччині. Розпис став популярним коли у 60-х роках 20 століття у місті Старокостянтинів відкрився краєзнавчий музей. Велику частину експонатів склали предмети побуту (вишивки, скрині тощо), які датувалися 19 століттям. Вони були знайдені на території Самчиків і багато розписані орнаментом чистих кольорів – червоним, синім, жовтим, зеленим, білим.
У самчиківському розписі обов’язково присутні такі рослинні елементи, як квіти, гілочки, листочки, стебла, ягідки бруньки. Часто зображуються птахи: курка, гуска, півень, лебідь, лелека. Якщо проаналізувати глибше, то можна помітити, що самчиківський розпис містить в собі елементи орнаментів Трипільської та Черняхівської археологічних культур з традиційними елементами східного Поділля.
Майстри з села Самчики використовують матеріали, які висвітлюють історію та культуру України, вивчають їх семантику та відтворюють давні мотиви самчиківського розпису.

До слова: в лютому 2019 року в нашій бібліотеці відбулася зустріч з майстром самчиківського розпису, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергієм Касьяновим.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*