ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Презентація виставки «Україна 22» в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана

На 187-й день війни ми зустрілись в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана, щоб нагадати собі й іншим, чим жила країна останні пів року.

Тут 29 серпня відбулась презентація виставки-інсталяції «Україна 22», створена до 31-ї річниці Незалежності.

З чого починаються виставки? Іноді просто зі слів «У мене є трішки фотографій, може десь 10-15»… Але, розуміючи хто їх промовляє, розумієш й інше – це буде цікаво не тільки тобі. Олександр Маматов, очільник Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій, офіцер і людина щирої душі. Саме зроблені ним світлини стали основою експозиції. Потім до справи взялась виставкова агенція «МожАрт». За цією новою назвою, а також за концепцією та дизайном виставки сховалась Олександра Моржевська – історик, а останні 6 місяців волонтерка спільної гуманітарної місії Всеукраїнського благодійного фонду «Заради тебе» і Київської міської єврейської громади, які також стали співорганізаторами творчої акції.
В чому ця виставка особлива? Бо це розповідь від очевидця про війну, про біженців, мешканців прифронтових районів та про наших захисників – на Сході, на Півдні… Це розповідь, рясно приправлена запахами артефактів, про те, що відчуває сьогодні вся Україна. Камуфляжна сітка, крізь яку ледь пробивається світло, додає атмосферності та гостроти відчуття.
В чому презентація стала особливою? Бо вперше з початку війни в бібліотеці змогли зібратись друзі. Велика подяка керівництву і співробітникам Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району, які прийшли підтримати організаторів. Були й іноземні гості, представники дружніх Україні держав, зокрема, військовий аташе Польщі.
Та найдорожчими гостями стали волонтери вищезгаданої гуманітарної місії. Усі вони з рук Олександра Маматова отримали подяки з нагоди Дня Незалежності України за активну громадську позицію та допомогу, надану захисникам України під час протистояння збройній агресії росії. А керівники місії – Юлія Гольденберг та Марат Страковський – ще й відзнаки «За допомогу українській армії». До речі, Марат, як й інший волонтер місії, Інна Труфанова, є працівниками бібліотечної системи Шевченківського району Києва.
Багато з тих, хто брав слово, хоч трішки розповідали свою історію початку війни та свій пошук місця у ці скрутні часи. А також дякували нашим воїнам і вшановували Героїв – презентація припала на День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*