ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Поради психолога бібліотеки «Як страх провокує хвороби»

Бібліотека ім.  М. Костомарова на своєму блозі BIBLIO-NIVKI у рубриці «Поради психолога бібліотеки» ділиться цікавою та корисною інформацією від психолога Олени Степанівни Черниш.

У першій статті психолог розвовідає як страх провокує хвороби.

Чи знаєте Ви, що страхи, тривожність, панічні настрої напряму пов’язані з хворобами, які призводять до проблем з дихальною системою.

Пропонуємо розглянути цей дивний взаємозв’язок. Представлена інформація дасть Вам розуміння того, як вберегти себе від зараження вірусними будь-якої природи. Якщо ми з розумінням поставимося до свого організму, він нас обов’язково підтримає.

З усіх сторін нас сьогодні атакує деструктивна інформація: кругом вірус-ворог, все погано. Ми це чуємо, бачимо, обговорюємо. Звісно, негативні інформаційні вливання призводять до негативних думок, настроїв, що, в свою чергу, погіршує самопочуття і знижує опір організму. Найгірше, що влада могла зробити для людей в даній ситуації – залякувати нас. А варто було б просто пояснити фізіологічні механізми.

Що ж відбувається з нами, коли ми боїмося? Отримуючи інформацію про те, що кругом агресивний ворог, наш мозок дає команду: приготуватися до атаки й захисту! Мозок знає, що ворог в повітрі. Отже, з кожним вдихом ми можемо його впустити всередину себе. Ми здійснюємо щохвилини 16 – 30 вдихів. Напруга ще та! І кожен вдих є ризикованим.

Коли ми відчуваємо страх, в кров виділяються гормональні сполуки, які блокують больові відчуття, адже потрібно рятуватися. Мозок знає, що повітря шкідливе, що я намагаюся несвідомо менше його вдихати і дає команду: «Розширити бронх!».

Бронхи з середини вистелені слизовою оболонкою. Під час розширення на ній виникають мікроерозії, Це механізм, який забезпечує наше виживання.

Проходить якийсь час, нічого поганого не відбувається і організм повідомляє: «Ворога нема». А вже коли ми заспокоюємося, мозок дає сигнал бронхам: «Звузити бронх!» Як? Потрібно відновити епітелій слизової бронха.

Як це відбувається? В місце, де виникла ерозія, закачується інфільтрат і виникає набряк на слизовій бронха. Там починається запальний процес, який завжди супроводжується підвищенням температури тіла, щоб обмежити патологічну дію вірусу. До враженої ділянки організм спрямовує свою вірну армію: фактори захисту – лейкоцити, мікрофаги, будівельний матеріал для відновлення епітелію.

В цей час у людини виникає страх: «Ворог проникнув в середину. Він у мені!» І мозок дає команду гормональній системі викинути в кров величезну кількість гормонів – адреналіну, норадреналіну. А це, в свою чергу, блокує роботу нирок. У людини зменшується кількість добової сечі. Рідина в організмі затримується, набряк збільшується і починає закривати просвіт бронха. Виникає задуха.

Якщо нема страху у людини, все переноситься легко: два – три дні полежали й одужали.

Автор: Олена Черниш, психолог бібліотеки ім. М. Костомарова

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*