ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Польські адреси Києва: Владислав Городецький» в бібліотеці ім. Адама Міцкевича

Лєшек Дезидерій Владислав Городецький (1863 – 1930) народився на Поділлі у родині польського шляхтича. Вищу архітектурну освіту Владислав Городецький отримав у Петербурзі в Академії мистецтв. Після цього він довгі 30 років мешкав у Києві, де збудував чимало архітектурних шедеврів, які й досі прикрашають місто.
Загальна кількість споруд, зведених славетним архітектором у нашому місті, становила понад десяток, але частина з них не зберіглася до сьогодні. Із збережених слід визнати: Національний художній музей України, по вул. Грушевського, 6; Римсько-католицький костьол Святого Миколая, по вул. Великій Васильківській, 75; Караїмська кенаса, по вул. Ярославів Вал, 7 та власний прибутковий будинок, по вул. Банковій, 10.
Серед цих шедеврів найбільш знаменитим став напрочуд незвичний житловий будинок – прибутковий особняк В. Городецького відомий як «Будинок Городецького» або «Будинок з химерами». Будинок був особливою гордістю автора та одним із безумовних взірців нового архітектурного стилю – модерну. Про незвичність архітектурних форм цієї споруди і досить насичене та оригінальне декоративне оздоблення можна сказати одне: будинок  настільки не схожий на всю іншу забудову міста, що сприймається не як архітектурна споруда, а як декорація до якоїсь фантастичної п’єси.
Владислав Городецький «…пішов у вічність залишивши людям чудові зразки архітектури не тільки в Києві, в Україні, але у Польщі та Ірані. Та найкращі його творіння в Києві… Проте не кожному місту пощастило мати такого архітектора і такі його творіння, які б, заживши слави ще за життя свого автора, стали не лише відомими, але й улюбленими», сказав про нього відомий дослідник київської старовини Дмитро Малаков.

В київському пасажі за чашечкою кави два десятиліття невимушено сидить за столиком архітектор Владислав Городецький, якому вдячні кияни віддали шану повною мірою. Цей пам’ятник знаменитому архітектору було виготовлено з бронзи (автори – скульптори Володимир Щур, Віталій Сівко і архітектор Володимир Скульський)  та встановлено в 2004 році. А колишня вулиця Миколаївська, де великому майстру вдалося створити атмосферу «Київського Відня» як називали цей район сучасники з 1996 року, була названа його ім’ям.

 

 

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*