ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Польські адреси Києва: Адам Міцкевич»

Бібліотека ім. Адама Міцкевича пропонує публікацію «Адам Міцкевич»

із циклу «Польські адреси Києва».

Адам-Бернард Міцкевич (1798-1855) – видатний польський поет-романтик, драматург, публіцист, діяч польського національного руху – особистість, яку пам’ятають, люблять і шанують в Києві та Україні.
Молодий поет, здобувши філологічну освіту в Віленському університеті (нині м. Вільнюс), отримав посаду вчителя гімназії латинської словесності в місті Ковно (нині Каунас). Ще зі студентських років починається громадська і політична діяльність бунтівного поета в таємних товариствах польської молоді проти гноблення і приниження польського народу російським самодержавством. В 1824 р. Адам Міцкевич, як учасник польського національного руху, був заарештований, ув’язнений і за вироком суду висланий з Литви на заслання до Одеси.
Шлях на заслання поета пролягав через Чернігів, Київ, Єлисоветград (нині Кропивницький) і став хоч і вимушеною, але захоплюючою та корисною мандрівкою українською землею. У січні-лютому 1825 р. Адам Міцкевич перебував у Києві, де відвідав Великий Контрактовий ярмарок, Києво-Печерську Лавру, Києво-Могилянську академію, а після знайомства з сім’єю Головінських, гостював у їхньому маєтку в Стеблеві під Києвом.
В Києві пам’ятають про перебування видатного польського поета та шанують його пам’ять. На честь Адама Міцкевича названа вулиця міста в Солом’янському районі.
З нагоди 223-ї річниці від дня народження поета за ініціативи Гліба Бакалінського, голови ГО «Товариство Білого Орла», та за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні на фасаді будинку № 6 по вул. А. Міцкевича в 2021 році було встановлено та урочисто відкрито меморіальну дошку з барельєфом профілю Адама Міцкевича. Автором барельєфу, виконаного з білого мармуру у вигляді старовинної камеї, став талановитий київський художник-скульптор Іван Григор’єв.
За ініціативи польської  громади  м. Києва у 1993 р. одну із бібліотек Шевченківського району перейменовано на Бібліотеку ім. Адама Міцкевича, де створено відділ польської книги, основою якого стало зібрання бібліотеки Посольства Республіки Польща в Україні.
Сьогодні  бібліотека ім. Адама Міцкевича знана не тільки в Києві, а й у багатьох містах України й Польщі, як один із перших центрів українсько-польської культури в Україні.
Українські поети і письменники, такі, як Тарас Шевченко, Петро Гулак-Артемовський, Іван Франко, Леся Українка, високо цінували творчість Адама Міцкевича. Нам, українцям, приємно, що творчість польського поета так тісно пов’язана з Києвом та Україною, де він написав одні з найкращих своїх поезій.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*