ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Парасолька захисту»

Інформаційна сторінка «Парасолька захисту» до Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності

в бібліотеці ім. В. Дубініна для дітей

Саме цього тижня бібліотекар нашої бібліотеки Довженко Ірина Андріївна хоче поділитися з вами думками, що таке «Медіограмотність» й навести невеликі приклади, як уберегти свою сторінку у соцмережі.

Чи замислювалися ви про важливість інформаційної безпеки? А маніпуляції розпізнавати вмієте? Сьогодні від впливу ЗМІ та соціальних медіа незахищений ніхто. Саме тому кожному з нас потрібно сформувати нову навичку — медіаграмотність.

Що таке медіаграмотність?

Дехто вважає, що медіаграмотність — це про захист дітей від небажаних меседжів чи зловживань довірою в інтернеті. Але насправді вона потрібна кожному і не лише тим, хто дивиться телебачення, чи сидить в інтернеті. Якщо ви вимкнете телевізор чи комп’ютер, ви все одно залишаєтесь у медіапросторі.
Медіограмотність допоможе уникнути неточних новин і отримати достовірну інформацію про поточні події. І базується ця навичка на вашій персональній відповідальності, як споживача. Довіряйте тільки провіреним джерелам інформації.
Медіограмотна людина завжди перевірить достовірну інформацію з джерел ЗМІ, добре захистить свою сторінку в інтернеті від ботів і тролів. Боти — це програми, а тролі — реальні люди, які отримують за свою роботу гроші.
Багато з нас навіть не замислюються про те що їхню сторінку в інтернеті можуть зламати і всю інформацію використати проти вас (а зі мною такого не трапиться, що там цікавого – говорять 50% користувачів соцмереж). Нагадуємо не відкривайте багато інформації про себе, не виставляйте на показ свої номери телефонів, електронні адреси, номери кредитних карток, для ваших друзів ця інформація на сторінці зовсім не потрібна. Придумуйте надійні паролі для своїх сторінок, не додавайте друзів, яких ви не знаєте, перевіряйте спочатку інформацію на їх сторінках, переконайтесь, що ця людина насправді існує.
На даний час існують тисячі шахраїв, які залюбки вас обдурять, чи то буде телефонна розмова, чи СМС, чи сторінка в соцмережі. Спочатку перевірте цю інформацію, щоб не попасти в руки шахраям.
Майже рік тому особисто я отримала сертифікат, відвідавши семінар «Медіаграмотність: практична майстерність критичного мислення», де отримала багато корисної інформації, як захиститися в інтернеті. Та, будучи обізнаною в цій темі, допустилася помилки й не вберегла свою сторінку в соцмережі.

Нещодавно зі мною трапилась неприємна історія: мою сторінку у Facebook теж зламали, скопіювали всю інформацію про мене, зробили нову сторінку, яку називають «клоном», але я це помітила і попередила одразу всіх своїх друзів в Інтернеті про цю неприємну ситуацію – головне підтвердити фактами, що це ви, а не клон вам пише або дзвонить. Перевіряйте інформацію, про яку вам розповідають, або пишуть. Не піддавайтесь на шахрайські провокації!
Facebook, і не тільки ця мережа, знає про вас все: які публікації вам подобаються, які сторінки ви переглядаєте, що плануєте купити найближчим часом, яка інформація найбільш затребувана для вас тощо.
Доступ до цієї інформації допомагає шахраям точно націлитися на вас. Саме найбільше шахраїв сидить на сторінках, де щось купують і просять вас зареєструватися перш ніж перейти на ту чи іншу сторінку. Так,  ви нічого не сплачуєте за реєстрацію,  але головною цінністю є ваші персональні дані: вік, стать, місце проживання, освіта, інтереси тощо.

Не передавайте таку інформацію нікому, це ваше особисте!

Якщо вас зацікавила ця тема, зверніться до нашої бібліотеки за більш детальною інформацією і я допоможу вам дізнатися, як захистити вашу сторінку в соцмережі.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*