ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Остання подорож Україною. Тарас Шевченко і Київ»

Ще на засланні Тарас Григорович постійно думав про рідну Україну, думками линув туди. А після повернення з солдатської неволі мрія про подорож в Україну ожила з новою силою.
Востаннє перебуваючи у Києві, Тарас Григорович Шевченко побажав зупинитися на околиці міста. З центру пройшов пішки весь Поділ, доки не опинився на Пріорці. Далі Шевченко згадує:
«Йшов та йшов — бачу хатина стоїть, не то панська, не то мужича, біла-біла, наче сметана, та ще й садочком обросла, а на дворі розвішані дитячі сороченята та й рукавчатами махають, ніби кличуть мене до себе…»
Тут поет і зупинився. Усе життя господиня цієї оселі Варвара Пашковська пишалася тим, що у неї квартирував сам Тарас Шевченко.

Разом зі студентами краєзнавчо – географічного гуртка «Компас» ВСП «ФКІУтЗ НАУ» та його керівниками

Марчук Галиною Леонідівною, Гуровим Олегом Івановичем, Ковальовою Тамарою Михайлівною

та завідуючою бібліотекою ім. О. Теліги Шевчук Оленою відвідали музей «Хата на Пріорці», послухали цікаву розповідь екскурсовода.

Детальніше про захід👉 ТУТ

Літературу, присвячену цим подіям ви можете знайти у фонді нашої бібліотеки та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м. Києва» або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки»

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*