ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Онлайн-зустріч з письменницею Юлією Стахівською за організації бібліотеки ім. С. Васильченка для дітей

19 квітня 2023 року за організації бібліотеки ім. С. Васильченка для дітей в бібліотеці спеціалізованої школи №139

з поглибленим вивченням математики було проведено онлайн зустріч письменницею Юлією Стахівською.

До зустрічі долучились учні восьмих класів зазначеної школи.

Юлієя Стахівська презентувала 📖книжку «Соня та гра кольорів»🎨

про історію яскравих кольорів та життя художниці Соні Делоне.

Народилася мисткиня в Україні, а славу здобула в Парижі: стала відомою дизайнеркою і першою жінкою, яка мала персональну виставку в Луврі.
Юлія Стахівська цікаво розповіла про дитячі спогади Соні, про її життєвий шлях, та віхи в творчості, про цікаві зустрічі мисткині. Однією з таких була зустріч з німецьким художник ом і графіком єврейського походження Максом Ліберманом. Можливо саме ця зустріч спонукала Соню Делоне до творчості, адже Макс Ліберман вважається одним із головних представників імпресіонізму за межами Франції.
Одеситка єврейського походження, – Соня Терк-Делоне (Сара Ельївна Штерн). У 1908 році переїхала в Париж, де активно навчалася, відвідувала музеї та одружилася з французьким художником Робером Делоне.
Соня писала: «Я люблю чисті, яскраві кольори мого дитинства, України. Пам’ятаю селянські весілля моєї країни, де червоні та зелені сукні, прикрашені численними бантиками, літали у танці. Пам’ятаю, як ростуть кавуни та дині: помідори оперізують червоним хати, і великі соняшники – жовті з чорною серцевиною – сяють у легкому, дуже високому блакитному небі».
Разом із чоловіком Соня стала засновницею абстрактного живописного напрямку «симультанізму» чи «орфізму», що полягав у створенні ефектів руху, що виникали при співставленні кольорових плям.
В той час як Робер у «пошуках себе» експериментував з абстрактним живописом, Соня, щоб прогодувати сім’ю, в роки Першої світової війни та після неї, займалася прикладною творчістю, зокрема, дизайном одягу на засадах симультанізму.
У 1920-ому Соня відкрила власне ательє моди в Парижі. Неймовірне відчуття кольору, дизайнерський талант і вбрання, яке вона створювала для знаменитостей, зробили Соню Делоне зіркою у світі тогочасної моди. Вона одягала голлівудську акторку Глорію Свенсон, письменницю Ненсі Кунард, архітектора Ерне Голдфінгера. Попит на її тканини був величезним. Її власна майстерня, що займалася друком на тканині, розповсюджувала свою продукцію не лише у Франції, а й в інших країнах Європи та у США.

Хоча наша зустріч з письменницею була онлайн, але відстані не відчувалось. Було цікаво і пізнавально.
Модератором і ведучої зустрічі була Наталія Степанчук  – представниця видавництва «Дух і Літера».

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*