29 вересня виповнюється 79 років з початку масових розстрілів євреїв нацистами у Бабиному Яру в Києві. До цієї скорботної дати Бібліотека ім. М. Костомарова пропонує здійснити віртуальну екскурсію до Меморіалу історії Голокосту Яд ва-Шем.
Комплекс заснований на початку 1950-х років в пам’ять про всіх вбитих та загиблих в концтаборах, а також про всіх тих, хто вів героїчну боротьбу з фашистським режимом і рятував представників єврейського народу, не зважаючи на небезпеку для власного життя.
Щорічно музеї комплексу відвідують понад мільйон осіб.
Структура меморіального комплексу
Планомірне знищення єврейської нації, що відбувалося в період 1933-1945 років, носить назву Голокост Самі ж євреї називають цю подію ха-Шоа, що в перекладі означає «Катастрофа». За роки Голокосту жертвами фашистської ідеології стали більше шести мільйонів чоловік. І Яд ва-Шем дає можливість дізнатися історію кожного з убитих синів і дочок Ізраїлю.
Структура комплексу включає меморіал, кілька музеїв і експозиційних залів, бібліотеку, архів і діючу синагогу. Години роботи деяких об’єктів можуть не збігатися, тому перед відвідуванням важливо ознайомитися з графіком роботи на сайті.
Основні локації:
№1. Музей історії Голокосту
Експозиція включає фото та інші свідоцтва періоду переслідування нації.
Після перегляду стендів музею Голокосту відвідувачі потрапляють в Зал імен – меморіал, в якому зібрані документальні фото та списки з іменами жертв геноциду. Після – в зал Епілог, де всі експонати присвячені спогадам свідків Голокосту.
На стіни павільйону проектуються рядки з особистих щоденників і листів учасників страшних подій.
Далі можна вийти на оглядовий майданчик, щоб поглянути на панораму Єрусалиму й ще раз переконатися в стійкості єврейського народу, якому вдалося не тільки вижити, але і створити процвітаючу державу.
№2. Художній музей
У зібранні представлено понад тисячу творів мистецтва на тему Голокосту, виконаних безпосередніми свідками жорстоких подій.
Простір павільйону розділено на кілька секторів, де гості можуть ознайомитися з табірним життям і побутом в гетто.
№3. Павільйон для виставкових заходів
У цьому просторому приміщенні влаштовують показ інсталяцій та великих творів мистецтва, проводять тимчасові тематичні виставки. Основну увагу відведено фотографіям, які відобразили жахи подій, що відбувалися
№4. Зал пам’яті
На підлозі залу вибиті назви місць масових розстрілів євреїв і назви двадцяти двох концентраційних таборів, де утримували в ув’язненні та вбивали представників народу.
У центрі залу горить вогонь, поруч з ним встановлена плита, під якою зберігається прах спалених у крематоріях.
№5. Дитячий меморіал
Зовні це рукотворна печера, в якій звучать імена півтора мільйона загиблих дітей, які стали жертвами геноциду.
№6. Площа Януша Корчака
У центральній частині площі височить пам’ятник Янушу Корчаку – вчителю, який спробував врятувати від відправки в концтабори понад дві сотні єврейських дітей.
№7. Долина зруйнованих громад
Пам’ятник нагадує про п’ять тисяч національних єврейських громад, які були зруйновані в роки Голокосту.
У центрі площі знаходиться Будинок громад, в якому проходять покази коротких фільмів про історію Голокосту.
Крім зазначених об’єктів в комплексі розташовується ще кілька меморіалів і пам’ятників, атакож синагога.
Повну версію віртуальної екскурсії можна переглянути 👉 за посиланням:
Залиште відгук