ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

ОНЛАЙН-ПОДОРОЖІ СВІТОВИМИ ТА УКРАЇНСЬКИМИ МУЗЕЯМИ: МУЗЕЙ ГАЛІЛЕЯ У ФЛОРЕНЦІЇ

Бібліотека ім. М. Костомарова запрошує в онлайн-подорож до одного з найцікавіших музеїв Флоренції, експозиція якого буде однаково цікава і дітям, і дорослим.

Музей Галілея – це флорентійський музей історії науки, розташований в старому місті неподалік від мосту Понте Веккіо. Відкритий в 1929 р, він відразу отримав у розпорядження середньовічний палац Кастеллани (11 століття), в якому і знаходиться до цього дня. 

В основі колекції – експонати із запасників двох великих флорентійських династій – Медічі та Лотарингів.

Ще в середині 16 століття Козімо I де Медічі почав збирати оригінальні інструменти та цікаві прилади, а в 1657 році було засновано перше в Європі наукове співтовариство (Академія дель Чіменто), що передувало появі Паризької Академії наук і Лондонського Королівського товариства. Лотаринги розширювали колекцію аж до кінця 19 століття.

🏛 👉 Віртуальний тур Музеєм

Експозиція надзвичайно багата. Вона розташовується на двох поверхах Музею у 18-ти тематичних залах.

У залах музею виставлено медичні інструменти, телескопи, термометри, глобуси, астролябії, карти, різне наукове приладдя 15-19 століть, а також багатотомні праці вчених епохи Відродження з фізики та математики.

На першому поверсі представлені колекція Медічі, що включає речі самого Галілео Галілея, і ряд цінних і рідкісних артефактів 15-17 століть, серед яких знаменита армілярна сфера.
У музеї зберігаються два телескопа і лінза об’єктива, за допомогою яких Галілей виявив супутники Юпітера.
На другому поверсі можна побачити предмети епохи Лотарингів – експериментальні апарати, хімічні набори, електромагнітні прилади, мікроскопи, компаси, ранню механіку та інші хитромудрі винаходи великих умів Ренесансу.
Більшість експонатів знаходяться в робочому стані, кожен з них являє собою закінчений твір мистецтва – в ті часи медичні та наукові прилади виготовляли з шиком: інкрустували коштовним камінням, прикрашали витонченою різьбою і гравіюваннями.
Також в музеї є бібліотека та лабораторія мультимедійних додатків, яка створює онлайн- і офлайн- інтерактивні додатки, щоб підвищити обізнаність відносно постійних і тимчасових виставок музею. Лабораторія також створює цифрові архіви для науково-історичних досліджень.
У бібліотеці зберігається близько 150 тис. науково-історичних робіт. Старовинна колекція книг налічує 5000 екземплярів. Вона включає колекцію Медічі-Лотарингів, багату книгами з науковими працями з фізики і математики, зібраними протягом 5 століть Тосканськими династіями. 
У бібліотеці знаходяться архівні колекції XVIII-XX століть, а також фотоархів історії колекцій музею, старовинних інструментів і науково цікавих місць. Сучасна колекція утримує роботи італійською та іншими європейськими мовами. Щорічно до фондів бібліотеки надходить близько 1800 нових книг.

BIBLIONIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*