ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Онлайн-інформування «Війна в книжках»

Вже майже рік Україна живе у стані повномасштабної війни.
Горе, випробування та героїзм, які довелося побачити українцям під час російської агресії, сучасні письменники документують у літературних творах воєнної тематики. Вони  стануть безцінним спадком для нащадків, адже розповідають про цю жорстоку війну.

Бібліотека ім. В. Винниченка підібрала 5  книг про війну, які варто прочитати.

НАД ПРІРВОЮ. Володимир Горбулін, Валентин Бадрак
Історики підрахували, що зараз Україна веде 23-тю війну за свою незалежність проти агресивної Росії-Московії. І ця, 23
-тя, війна виявилася найбільш кривавою.
Книжка «Над прірвою. 200 днів російської війни» про ключові епізоди перших двохсот днів українського спротиву: синтез подій, рішень, досягнень, провалів. У ній реалізовані зусилля щодо пошуку відповіді, як така масштабна війна з безпрецедентними за розмахом жахливими руйнуваннями міст, масовими вбивствами, звірячими катуваннями і ґвалтуваннями цивільних беззбройних людей стала можливою.
Як сталося, що Україна спромоглася встояти проти російської навали й не впала за три дні, як очікували самі окупанти і навіть спецслужби західних країн?
Як сталося, що «друга армія світу» зазнала в Україні низки поразок, була змушена тікати з Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини та частково з інших ділянок фронту й за п’ять місяців неперервних штурмів не досягла оголошених цілей?

ДОВГА КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА. Андрій Кокотюха       Останні дні лютого 2022 року — і перші дні масштабного російського вторгнення в Україну. Офіцер військової розвідки Влад Хмара виконує завдання під прикриттям охоронця житлового комплексу в стратегічно важливому районі Києва. Він змушений приховати правду про себе і від колег по роботі, і від нових товаришів по службі. Проте все міняється, коли Хмара дізнається: в обложеній ворогом столиці з’явився міжнародний терорист, російський диверсант на прізвисько Гюрза. На київських вулицях бої, в місто прориваються ворожі танки, летять російські ракети, раз по раз лунають сирени повітряної тривоги. Якщо в ці дні станеться великий теракт, це деморалізує оборонців.
Зірвати план Гюрзи може лише Хмара — міняти мисливця означає гаяти час. Полювання буде непростим: адже в спецслужбах є «кроти», Владова кохана в окупації під Києвом, до теракту менше доби, а де і коли нападе Гюрза — невідомо. Для ліквідації диверсантів у Києві вводять довгу комендантську годину. Таймер війни ввімкнено, зворотний відлік розпочато…
«Таймер війни» — новий цикл воєнно-пригодницьких трилерів від майстра жанру Андрія Кокотюхи.

ВРЯТУВАТИ БЕРЕЗЕНЬ. Андрій Кокотюха      
Анатолій не вірить у можливість повномасштабного російського вторгнення. Та це сталося.
Він вважає, що війна швидко скінчиться. Однак про всяк випадок вивозить дружину з дітьми та кицькою в невеличке село під Києвом. Там родина опиняється в пастці: село окупують росіяни.
Служити окупантові, мовчки терпіти чи боротися… Вибір в Анатолія невеликий. Але його потрібно робити. Бо кожен день в окупації – загроза його найріднішим. Цей березень стане найважчим у їхньому житті.
Ця історія про вибір, рішучість і змужніння, про дорослішання під впливом страшних обставин, про те, як змінюється людина, коли в її дім приходить ворог.

 МІСТА ЖИВИХ, МІСТА МЕРТВИХ. ІСТОРІЇ ВІЙНИ І БУЧІ ТА ІРПЕНІ. Евгенія Подобна
Цієї книги взагалі не мало бути. Бо цієї війни не мало бути.
 Але 24 лютого Україна прокинулась вдосвіта від звуків вибухів і колони російської техніки чавили своїми гусеницями наше минуле життя. Війна стала нашою новою реальністю, повітряні тривоги — буденністю. Буча та Ірпінь перестали асоціюватись з лісом, санаторіями та дитячими таборами, з розміреним життям передмість столиці. Тепер одні тільки назви цих міст прошивають болем навіть тих, хто ніколи в них не бував. Але поряд зі злом та болем, усі дні війни у цих змерзлих, наляканих та скривавлених містах жив небачений героїзм — військових, медиків, рятувальників, бійців тероборони, містян — всіх, хто допомагав, захищав, рятував, евакуйовував.
 Окупація та бої за Гостомель, Бучу та Ірпінь тривали близько місяця. Але, аби описати все, що сталося за цей місяць, знадобляться десятиліття, томи й робота багатьох людей.
Це лише перший рядок в історії про велику трагедію та великий героїзм цих українських міст, лише невелика частина історій, які мають бути розказані.

ВІЙНА В ПОВІТРІ. Михайло Жирохов
Після появи безпілотної авіації багато хто з військових та воєнних аналітиків заговорив про те, що пілотована авіація вже не буде займати те місце, яке вона зайняла під час та після Другої світової війни. Крім того, вважалось, що чисельна та якісна перевага в повітрі – основний чинник для перемоги.
Однак російсько – українська війна в активній стадії після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року повністю спростувала більшість цих теорії. Як саме розгортались події і хроніка перших чотирьох місяців війни – в новій книзі відомого військового історика Михайла Жирохова.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*