ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Омріяні світи далеких зірок…»

З нагоди Міжнародного дня польоту людини в космос бібліотека ім. М. Костомарова, незважаючи на форс-мажорні обставини,

не залишила своїх читачів без уваги та підготувала цікавий захід до свята.

Таємниця Всесвіту, незвідані космічні далі вже не одне століття вабить людину. Дивлячись у зоряне небо, мимоволі завмираєш від величі та краси космосу. Незліченні розсипи зірок, далекі та загадкові Галактики, що пливуть в далекій імлі, бентежать серце та ваблять наш погляд яскравим мерехтливим сяйвом. Та мрії польотів, пізнання Всесвіту, побачити планети безпосередньо з космосу, а якщо пощастить, то  і «зустрітися» з нашими сусідами з інших планет – все це не давало спокою допитливому розуму вчених!
Тож, поки фантасти писали неймовірні інопланетні історії, вчені мужі минулого, невтомно працювали над своїми винаходами: повітряні змії, стрибки з веж з різними конструкціями  крил, аероплани, перші літаки… І ось, 12 квітня 1961 року – космічний корабель «Восток-1» з першою людиною на борту – Юрієм Гагаріним з космодрому «Байконур», вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин!
12 квітня – Міжнародний день польоту людини в космос! В цьому році знаменна дата – 60 років освоєння космосу людиною!
Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих витоках космонавтики. Але, історія минулого має багато прикладів, коли чимало науковців українського походження значною мірою вплинули на розвиток науки іншої держави. В Україні народилися основоположники космонавтики, саме їхні ідеї й дослідження зіграли величезну роль у подальшому розвитку космонавтики (див. 👉BIBLIO-NIVKI).

На жаль, зараз ми не маємо змоги піти до планетарію, але планетарій може «завітати» сам до вашої домівки, якщо підключити творчі здібності та бажання. Звичайна коробка, бажано не маленьких розмірів, кульки з будь-якого матеріалу різного діаметру, вогники-гірлянда – і ось, наша Галактика починає світ рух. Пізнаючи космос через книжні ілюстрації, вивчаючи планети, галактики – дитина поринає у дивовижний Всесвіт, та з’являються питання: а чому планети різного кольору? Розміру? Чому Сонце не шкодить нашій планеті, як, наприклад, Марсу? І на допомогу приходять дорослі, які з терпінням та розумінням вирушають зі своїми дітьми в унікальну подорож у незвідані світи, даючи відповіді на чудернацькі питання своїх розумників!


Космонавтика – величезний каталізатор науки і техніки, що став за короткий час одним із головних рушіїв світового науково-технічного прогресу. Вона стимулює розвиток електроніки, машинобудування, обчислювальної техніки, енергетики і багатьох інших галузей. Тож, пізнаємо наш світ, використовуючи надбання наших попередників і не перестаємо дивуватися новим відкриттям, які дають нам нові можливості для вдосконалення та дають відповіді, які людство намагається розгадати не одне століття– хто ми у цій безкраїй блакиті!

Зі святом, дорогі наші читачі!

BIBLIO-NIVKI

 

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*