У рамках реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України
28 жовтня 2020 року в Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника було проведено
інформаційний огляд літератури на тему: «Невійськові ініціативи НАТО і Україна»
НАТО перш за все – це політичний і військовий альянс, побудований за принципом колективної безпеки і оборони. Але не всі громадяни України знають про невійськові напрямки діяльності Північноатлантичного альянсу, зокрема: політичну співпрацю; розвиток цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та внутрішніх реформ; протидію надзвичайним ситуаціям; науково-технічне співробітництво; розвиток цивільного персоналу сектору безпеки; протидію кібер-загрозам; енергетичну безпеку.
Відносини між Україною та НАТО мають два основних виміри: політичний діалог і практичне співробітництво. Для України стратегічне партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу, оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень.
НАТО разом з непрямою військовою допомогою у вигляді підготовки українських військовослужбовців інструкторами НАТО, проведення спільних навчань та постачання обладнання й екіпіровки, є надзвичайно важливим для розвитку нашої держави.
Чотири з п’яти Цільових фондів НАТО з допомоги Україні, а саме щодо кіберзахисту, логістики, переходу від військової кар’єри і медичної реабілітації, стосуються невійськової співпраці. Розвиваючи їх, Україна отримує потужну міжнародну підтримку, допомогу у медичному забезпеченні, проведенні внутрішніх реформ, подоланні наслідків природних лих, забезпеченні енергетичної та інформаційної безпеки.
В перспективі поглиблена невійськова співпраця з НАТО дозволить Україні наблизитися до стандартів Альянсу, здійснити внутрішні демократичні перетворення та підвищити ефективність цивільних секторів безпеки нашої країни.
Крім того, ця сторона співробітництва надасть можливість великій частині українського населення безпосередньо відчути її результати та краще зрозуміти сутність Організації Північноатлантичного Договору.
Більше книжок по цій темі ви можете знайти у фондах ЦРБ ім. Є. Плужника та скориставшись зведеним «Електронним каталогом ЦБС Шевченківського району м.Києва» http://shevcbs.kiev.ua/elektronnyj-katalog/, або «Електронним каталогом Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки» http://ecatalog.kiev.ua/F?RN=41184004
Залиште відгук