ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Не спійманий світом…»

Бібліотека імені Адама Міцкевича пропонує читачам книжкову виставку

«Не спійманий світом»,

яка присвячена Григорію Савичу Сковороді – видатному українському просвітителю-гуманісту ХVIII ст.,

з нагоди його 300-річного ювілею від дня народження.

Колекція книжок, яку представлено на виставці, розкриває особистість Григорія Сковороди у трьох аспектах: філософія, педагогіка та література.

📖У першому розділі книжкової виставки представлено твори Григорія Сковороди та наукові видання, що відображають вплив просвітителя на подальший розвиток філософської і суспільно-політичної думки в Україні.  Серед них: Григорій Сковорода «Життя наше – це подорож»; Сковорода Г.С. «Розмова про істинне щастя»; Горський В.С. «Історія української філософії»; Володимир Стадниченко «Учитель життя. Сковорода як гасло часу»; «Видатні постаті в історії України ІХ – ХІХ ст. Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети»; Володимир Єшкілев «Усі кути трикутника: Апокриф мандрів Григорія Сковороди»; Григорій Сковорода «Найкраще» та інші.
📖Другий розділ книжкової виставки присвячений педагогічній спадщині славетного українського просвітителя. Педагогічні ідеї Григорія Сковороди відіграли значну роль у започаткуванні вітчизняної науки про виховання та освіту, що грунтуються на самопізнанні і самоусвідомленні людини. Про це можна дізнатися з наступної літератури, зокрема: Артемова Л.В. «Історія педагогіки України»; Медвідь Л.А. «Історія національної освіти і педагогічної думки в Україні»; Усатенко Т.П. «Українська національна школа: минуле і майбутнє»; Анна Третяк «Квітуча Україна» та інші.
📖Третій розділ виставки презентує письменницьку спадщину Григорія Сковороду як ідейного предтечу нової української літератури. Його поетична і прозова творчість стали органічними складниками нового письменництва,  спрямованого на  розвиток гуманістичних, демократичних ідей та заперечували існуючий суспільно-політичний лад, вводили в літературу самобутні образи різноманітних дієвих осіб, спроможних відстоювати свої права. На виставці представлено літературні твори як самого Григорія Сковороди, так й літературознавчі відомості про нього. Серед них: Григорій Сковорода «Твори у 2-х томах» (Гарвардська бібліотека давнього українського письменництва, 1994); Дмитро Чижевський «Історія української літератури»; «Шлях сподівань. Українська література кінця ХVIII – початку ХХ ст.»; Мирослав Попович «Культура. Ілюстрована енциклопедія України» та інші.
Безумовною окрасою цієї виставки є енциклопедичне видання для школярів «Енциклопедія. Сковорода від А до Я», де у формі невимушеної розповіді подано багато цікавих фактів з життя та творчості цієї непересічної особистості.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*