ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

Митець радості людської

Його ім’я асоціюють, в першу чергу, з радянським кінематографом, з першими звуковими фільмами 30-х років минулого століття того часу і не дуже згадують сьогодні в Україні. Що ж, дарма, адже він не любив писати «на замовлення», не полюбляв «агітаційну» пісню (хоча в його репертуарі є й така).

І хоча його самого майже не чіпали, своє серце видатний композитор надірвав під час гонінь на єврейських діячів культури, мистецтва, науки, сумнозвісної «справи лікарів»… До 120-ліття від дня народження Ісака Дунаєвського 27 січня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відбувся вечір-концерт на вшанування його памяті.

«Радянський», «московський»? Ні, український, єврейський! Адже народився в маленькому містечку Лохвиця на Полтавщині, як його дід, мати та четверо братів з дитинства  займався музикою, навчався у Харківському музичному училищі, потів в Харківській консерваторії, шукав свого стилю в народній музиці. Ісак Осипович разом з режисером Г. Олександровим заснували новий жанр в радянському кіно – музичної комедії. Разом з тим писав оперети, музику до театральних вистав. А увертюра Дунаєвського до кінофільму Діти капітана Гранта» взагалі входить до скарбнички світової музики. В його мелодіях оптимізм, щастя, бадьорість, які допомагали людям вижити у важкі часи. На них виросло, їх слухало декілька поколінь, бо вчили вони загальнолюдським цінностям – вірності, дружбі, коханню. Від цього неможливо відмовитись. Недарма в залі бібліотеки були присутні люди різного віку, різних поглядів і уподобань.

Ці пісні, ця неперевершена музика, яка надає натхнення і радість, прозвучали на вечорі у виконанні друзів бібліотеки, народних артистів України Людмили Семененко і Олександра Василенка, тріо «Либідь». Разом з ними участь в концерті взяли музиканти Ірина і Марія Івченко, джазова співачка Аліса Воронецька, юна зірка, студентка київської консерваторії та акторка театрального проекту «Studio Ш-А!» Адель Шурубура. Вже не вперше в заходах беруть участь маленькі артисти з дитячої шоу-групи «Мигалки» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, неперевершеної Алли Мігай. Алла Вілоріївна разом з музикантом, керівником Київської школи джазового і естрадного мистецтва Петром Полтарєвим також розповідали цікаві історії з життя великого майстра.

Такими ж радісними як музика Дунаєвського є роботи вихованців студії образотворчого мистецтва Київського палацу дітей та юнацтва (керівник – Тетяна Кожаєва). Їх виставку «Музична імпровізація» було також презентовано цього вечора гостям бібліотеки ім. О. Шварцмана – ці триптихи, виконані в рамках міської виставки-конкурсу «Палітра», стали окрасою свята на честь Митця радості людської – Ісака Дунаєвського.

Варто пишатись, що українська земля щедра на геніїв, хто надихає, дарує радість. Пам’ятаймо про них.

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*