ПРО НАС
КОНТАКТЫ
FACEBOOK
КАРТА САЙТУ
ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ

«Марк Шагал. Має значення тільки кохання»

Смуга осілості, за межами якої на території Російської імперії євреям мешкати майже не дозволялось, призвела до появи «штетлів», маленьких містечок з великою долею єврейського населення.
Це був унікальний світ на території Східної Європи, зокрема, сучасних України, Білорусі, Литві, Польщі, поєднаний мовою їдиш, зі схожим побутом і культурою. Тож не дивно, що ініціатори циклу «Юдейське образотворче мистецтво на теренах України» – бібліотека ім. Ошера Шварцмана, Музей Шолом-Алейхема (філія Музею історії міста Києва) та Київська міська єврейська громада – час від часу звертатимуться до подій, місць чи людей, які до нашої країни, здавалось би, мали опосередковане відношення, але вплив їх на цих теренах був достатньо великим.

Одному з геніїв, народжених у світі штетлів, художнику-авангардисту, графіку і літератору Марку Шагалу,

й була присвячена чергова онлайн-зустріч в межах циклу від 8 квітня.

Для гості ефіру, художника, мистецтвознавця, завідувача Музеєм Шолом-Алейхема Ірини Климової світ творчості Шагала є однією з найулюбленіших тем, про яку можна розповідати не те що годинами, а днями. Багато хто про це знає, тож не дивно, що саме глядачі запропонували  поспілкуватись про майстра ще під час першого ефіру циклу. Так збіглося, що прямий ефір за єврейським календарем припав на Йом а-Шоа – День Катастрофи і героїзму єврейського народу, встановлений 1953 року в Ізраїлі для вшанування жертв Голокосту та який відзначають євреї всього світу. В пам’ять про 6 мільйонів жертв організатори ефіру спільно запалили 6 символічних свічок та почали саме з того, як події Голокосту знайшли відображення у творчості Марка Шагала. Півтори години спілкування занадто мало для такої постаті, хоча Ірина Борисівна «втиснула» в цей час дуже багато – дитинство, відношення до революційних подій, еміграція, життя у Франції, звісно, кохання… І все на прикладі творів художника.

Вести бесіду допомагали ведучий, директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт та модератор, співробітник бібліотеки ім. Ошера Шварцмана Марат Страковський.

Зазначимо, що під час ефіру кількість глядачів постійно збільшувалась, і навіть через півтори години ніхто не хотів полишати трансляцію, настільки це було захоплюючи. Ну а самій кількості глядачів бібліотека завдячу також співпраці з Лекторієм «Наукові зустрічі» – чудовій і важливій під час пандемії платформі для усіх, хто прагне нових знать, кому до вподоби наука, культура та література.

Ну а для тих же, хто не зміг долучитись до прямої трансляції чи пропустив якусь частину, пропонуємо як завжди передивитись її у записі на 👉сторінці бібліотеки на Facebook.

Бережіть собе і до нових цікавих зустрічей!

 

#lechaim

Залиште перший коментар

Залиште відгук

Ваш e-mail (не публікується).


*